DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdır Kayısısına Büyük Beğeni

İSTANBUL- Küçükçekmece’de faaliyetini sürdüren Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri, memleketleri Iğdır’ın önemli ürünlerinden biri olan kayısıyı İstanbul’da tanıtmak adına hazırladıkları kayısı sepetini  kurum yöneticilerine armağan ediyorlar. Dernek Yöneticileri ve Dernek Başkanı Celal Karaali ile birlikte ilk ziyaretlerini Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu’na yaptılar.

 Yaz ayının gelmesi ile olgunlaşan meşhur Iğdır kayısılarının ilk hasatının meyvelerinin Sefaköy’de bulunan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’ne ulaşmasının ardından dernek yönetimi Iğdır kayısısını tanıtmak ve gündem ile ilgili konuşmak için çeşitli makamlara ziyaret kararı aldı. Bu kapsamda ilk ziyaretini Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu’na gerçekleştiren Iğdırlılar Derneği Başkanı Celal Karaali’ye yönetim kurulu üyeleri Hadi Akmugan, Naci Kaymaz, Derya Coşkun ve Ayhan Zeran'da eşlik etti. 

Kaymakam Bedirhanoğlu’nun makamında gerçekleşen toplantının ardından konuşan Karaali, “ Doğuanadolu’nunÇukurovası olarak bilinen Iğdır’ın ve Iğdır’da yetiştirilen Kayısının tanıtılması adına Iğdırlılar Derneği olarak İstanbul’da bir çalışma başlattık. Bu çalışmamız kapsamıda Iğdır’da üretilen Kayısının İstanbul’u yöneten Kaymakam ve Belediye Başkanlarına ikram ederek tanıtımını yapıyoruz. Bu temelde hazırladığımız ilk kayısı hediye sepetimizi yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Küçükçekmece Kaymakamı sayın Turan Bedirhanoğlu'na verdik. İkram ettiğimiz kayısımız hakkında bilgi alan Kaymakam bey ilk defa Iğdır kayısısını yediğini ve çok beğendiğini söyledi’’ dedi.

BAŞKAN ÇEBİ’DEN KAYISIYA ÖVGÜLER

Iğdırlılar Derneği heyeti, ikinci ziyaretlerini ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye yaptılar. Iğdır’ın Iğdırlılar Derneğinin ve Iğdır kayısının tanıtımı adına yapılan ziyarete dernek Başkanı Celal Karaali ye Başkan yardımcıları A.Hadi Akmugan, Av. Sinan Bayat, Naci Kaymaz ve Turgut Atabey eşlik ettiler.

Belediye Başkanı Kemal Çebi, kendisine sunulan kayısıdan tattıktan sonra yaptığı espirili konuşmada, ‘’Kayısı denince ilk akla gelen Malatya’dır. Ama Iğdır kayısısı gerçekten çok lezzetli’’ dedi.  Iğdır’ın konumu itibariyle çok önemli bir noktada olduğunun altını çizen Başkan Çebi,’’İlk fırsatta Iğdır’a gitmek isterim’’ dedi.

Kent Yaşam Haber Merkezi


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz