DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

IĞDIR VALİSİ GAZETE MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

Kent Yaşam Gazetesi olarak, 2006’da başlatılmasına öncülük ettiğimiz ‘Gurbetten Sılaya 1. Tuzluca Şenlikleri’nin yanı sıra, Iğdır’a yönelik çalışmalarımız ve haberlerimiz içinşimdiye kadar birçok kez belediye başkanı düzeyinde teşekkür ziyaretleri gerçekleşmişti. Vali Alpman’dan teşekkür ziyareti...

Kent Yaşam Gazetesi olarak, 2006’da başlatılmasına öncülük ettiğimiz ‘Gurbetten Sılaya 1. Tuzluca Şenlikleri’nin yanı sıra, Iğdır’a yönelik çalışmalarımız ve haberlerimiz içinşimdiye kadar birçok kez belediye başkanı düzeyinde teşekkür ziyaretleri gerçekleşmişti. 2017’nin ilk ayında bir teşekkürde Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’dan geldi. 

IĞDIR İÇİN BİR ŞANS

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya ve Melekli Belediye Başkanı Ali Varol'dan oluşan heyetle gazetemizin Sefaköy’deki merkezini ziyaret etti. İmtiyaz Sahibi Celal Karaali tarafından bina girişinde karşılanan Alpman ve heyeti, kendilerine gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Iğdırlı olan Celal Karaali’nin İstanbul’da da olsa kendileri için bir şans olduğunu dile getiren Vali Alpman ve heyeti,“Her ortamda ve şartta Iğdır için verdiğiniz mücadele bizleri mutlu etmektedir”ifadelerini kullandılar.

‘İLKSİNİZ, UMARIM SON OLMAZSINIZ’

Iğdır Valisi Alpman ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Karaali, Kent Yaşam Gazetesi’nin gelişimi ve yayın politikası hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra şunları söyledi:

“Öncelikle Vali düzeyindeki bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Şunu çok samimi olarak belirteyim ki ben, ülkemide memleketimide çok seviyorum. Doğrudur 23 yıldır İstanbul’a yayın yapan bir gazeteyi işletiyorum. Ancak doğduğum topraklar benim için her zaman var olmuştur. Iğdır’a kim bir çivi çakar, hizmet ederse bende elimden geleni yaparım. Şimdiye kadar yaptıklarım bunlara örnektir. Öte yandan Iğdır ve Iğdırlılar da çok şanslı.Çünkü ilk kez il dışında hizmet veren Iğdırlıları ziyaret eden, yatırımcıyı çağıran bir valimiz var. Siz ilk oldunuz umarım son olmazsınız.” 

POLAT, YATIRIM İÇİN DAVET EDİLDİ

Ziyarette; iş adamı Özdemir Polat, Iğdırlılar Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı A.Hadi Akmuganve bazı dernek yöneticileri dehazır bulundu. Vali Alpman, Iğdır’ın yatırım adına cazibe merkezi olduğunu anlattığı görüşmede iş adamı Özdemir Polat’ıbu anlamda Iğdır’a mutlaka beklediğini söyledi. Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan ve belediye başkanlarıda Polat’la ilgili aynı yönde temennilerini dile getirdiler.

DERNEKTE HEYECANLI BULUŞMA


Vali Alpman ve beraberindeki heyetin daha sonraki durağı Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği oldu. Dernekte toplanan çok sayıda Iğdırlı, ilk kez kentin en büyük mülki amiriyle birlikte üst düzey yöneticilerini bir arada görmenin mutluluğunu yaşadı
Vali Alpman’la beraber Kamil Arslan, Ferhat Akkuş, Bayram Teksay, Kurban Kaya ve Ali Varol, yaptıkları konuşmalarda cazibe merkezi olan Iğdır’ı anlattılar. Yatırım yapacakların ve üyelerin sorularınıda cevaplayan heyet, Iğdırlıları böylesi bir dernek çatısı altında, kardeşçe görmekten mutlu olduklarını söylediler. 2017’nin ilk ayında bir teşekkürde Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’dan geldi.

VOLKAN KARAALİ - KENT YAŞAM

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz