DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdırlılar'dan Darülaceze ziyareti

Iğdırlılar'dan Darülaceze ziyareti Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yönetim ve üyeleri Darülaceze'de kalanları ziyaret etti. Sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirilen ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat'ın organize ettiği ziyaret, kurumda ikamet eden tüm koğuşları kapsadı. Ziyaretçi grubuna acezelerin büyük yakınlık göstermesi dikkatlerden kaçmazken, dernek mensupları da tüm sakinleri selamlayarak hal hatır sordu.
'Amacına uygun kullanılıyor' Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Av. Sinan Bayat, mekandaki tarih doğa bütünlüğüne dikkat çekerek, "Osmanlı'dan kalan bu mekanın günümüz koşullarında da amacına uygun olarak kullanılıyor olması bizi memnun etti. Genelde bakıma muhtaç ve kimsesiz insanlar yaşıyor olsa da mekan insanın nefesini açıyor. Derneğimizin sosyal sorumluluk projesi gereği bu ziyareti düzenledik. Bundan sonra da buraya ve başka yardım kurumlarına yakın ilgi göstereceğiz" dedi. Hafta sonu olması ve acezelerin bir kısmının umre ziyaretine götürülmüş olmasının etkisiyle sakin bir ortam bulduklarını kaydeden Başkan Sinan Bayat, "Burada barınan iki hemşehrimizi de ziyaret ettik. Özel bazı sorunlar da tesbit ettik. Elimizden geleni yapacağız. Buraya gelince devletin varlığını hissediyor insan" diye konuştu.

Darülaceze sakinleri arasında ünlü isimler de var. Bunlardan birisi de şair ve ressam Turan Sağlamyürek. Sağlamyürek, İkisi dışarıda, ikisi de kurumda olmak üzere dört şiir kitabının yayınlandığını, 5'ncisini ise hazırladığını söyledi. Köşesini kitaplığı, portreleri ve akvaryumlarla süsleyen Şair, ziyarete gelen insanların uğramadan ve imzalı kitap almadan geçmediği bir figür...
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz