DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdırlılar Derneği Yeni Yönetimini Seçti

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği olağanüstü kongre ile yönetim kademelerini yeniden oluşturdu.

Daha önce yapılan olağan kongrede seçilen başkan Şükrem Aras'ın özel durumundan ötürü ayrılması ile başkanlık görevine getirilen Av. Sinan Bayat ve yönetim kurulu üyelerinin aldığı karar gereği 27 Nisan 2014'te yapılan kongrede çoğunluk sağlanamadığı için yasa gereği bir hafta sonra toplantı tekrarlanarak kongre gerçekleştirildi. Sefaköy'deki dernek merkezinde yapılan kongreye ilgi yoğun olurken, düşüncelerini açıklayan üyeler ise birlik ve beraberlikten söz etti.
'Daha rahat çalışmak için kongreye gidildi' Dernek Yönetim kurulu Üyesi ve Kent Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Celal Karaali'nin hoşgeldiniz konuşması ve durumla ilgili genel bir değerlendirme yapmasının ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Dernek Başkanı ve tek aday olan Av. Sinan Bayat mikrofona geldi.

Katılımcıları selamlayan ve gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Sinan Bayat, daha rahat çalışabilmek ve çalışma isteği içinde olan hemşehrilerine fırsat vermek için olağanüstü kongreye gittiklerini anlattı. Av. Sinan Bayat'ın önerisi ile daha sonra Genel Kurul Divanı oluşturuldu. Katılımcıların oybirliği ile Divan Başkanlığına Hikmet Elp getirilirken, Mehmetali Işık ve Sadık Çetinkaya da üye olarak görev yaptı. Divan Başkanı Hikmet Elp, kendilerine gösterilen güven adına teşekkür ettikten ve derneğin, dernekçiliğin zorluklarına ama aynı zamanda gerekliliğine dikkat çektikten sonra Gündem maddelerini uygulamaya soktu.

Bir dakikalık saygı duruşu ve katılımcıların coşkuyla seslendirdikleri İstiklal Marşı ile devam eden olağanüstü kongre, dilek ve temennilerin dillendirilmesiyle sona erdi. Gündem gereği yeniden mikrofona çağrılan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Av. Sinan Bayat, görev süresince yapılan etkinlikler hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler aktardıktan sonra bundan sonraki dönemde yapmayı düşündükleri projelerini anlattı.


'Iğdırlıların birliğinin çatı örgütüdür' Derneğin kuruluşundan beri yönetim kademelerinde görev aldığını ve bu güne gelinceye kadar çok büyük zorlukların üstesinden geldiklerini kaydeden Av. Sinan Bayat, "Bu dernek emekleme dönemini geride bıraktı. Artık projeleri hayata geçirme noktasına geldi. İstanbul'un neresinde olursa olsun burada yaşayan Iğdırlıların birliğinin çatı örgütüdür. Kuruluşunda amacımız buydu, şimdi de değişmedi, değişmeyecek...

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, İstanbul'da yaşayan her Iğdırlının ikinci evi, ikinci adresi ve buluşma yeridir. Bizim hiçbir açıdan ayrımız gayrımız yoktur. Hiçbir hemşehrimiz bir diğerinden daha yakın ya da uzak değildir. Yeter ki kendisini Iğdırlı olarak görsün, derneğine sahip çıksın" ifadelerini kullandı. Duygu dolu anlar yaşandı Başkan Av. Sinan Bayat'ın dernek faaliyetlerini ve tahmini bütçeyi açıklamasının ardından yapılan oylamada katılımcıların tamamının oyunu alarak ibra edildi. Ardından Divan Başkanlığı'na sunulan yönetim kurullarının yeni asil ve yedek aday üyeleri okundu ve üyelerin tamamının oyları ile kabul edildi. Gündemin son bölümünü oluşturan 'Dilek ve Temenniler' bölümü ise tam anlamıyla duygu seline dönüştü.

Katılımcıların söz alarak duygu ve düşüncelerini aktardığı bu bölümde memleket özlemi sonuna kadar hissedildi. Özellikle Dernek Kurucu Başkanı Aydın Şavluk'un mikrofonu aldıktan sonra duygulanarak konuşamaması ve göz yaşlarına engel olamaması salonda da duygu dolu bir atmosfer oluşturdu. Yöresel bir çörek olan ve Iğdırlı sanatcı Latif Ayyıldız'ın hazırlattığı 'Kete' ikramının da yapıldığı Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Olağanüstü Kongresi bol bol fotoğraf çekimleri ile sona erdi.
TEŞEKKÜR Kuruluşla ilgili ve zamanla ortaya çıkan kimi küçük sorunlardan arınmış olarak; projelerin konuşulduğu, ezberlerin bozulduğu, kardeşlik duygularımızın bir kez daha pekiştirildiği seçimli bir genel kurulu daha geride bıraktık. Genel Kurul'a katılanların teveccühü ile listemdeki yönetici arkadaşlarımla birlikte ve oy birliği ile yeniden göreve getirildik.

Ben ve çalışma arkadaşlarım, içinde hemşehrilerimiz adına hizmet aşkı olan Iğdır'ın evlatları olarak ötekisi olmayan herkesi kucaklayan yöneticiler olacağımız sözünü verirken; şimdiye kadar derneğimize katkı sunan ve genel kurulumuza katılan herkese teşekkür ediyoruz... Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı Av. Sinan Bayat
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz