DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdırlılar Sarıgül ile buluştu

Merkezi Küçükçekmece Sefaköy'de bulunan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği öncülüğünde oluşturulan bir heyet, Şişli Belediye Başkanı ve CHP'nin muhtemel İstanbul adayı Mustafa Sarıgül'ü ziyaret ettiler

Iğdırlıların bir çatısı var Iğdırlılar Derneği adına Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat ve Basın Sözcüsü Celal Karaali, Mustafa Sarıgül'e kabülünden ve yakın ilgisinden dolayı teşekkür ettiler ve Iğdırlıların genel anlamda İstanbul'da buluşacakları bir dernek çatısının daha yeni oluştuğunun altını çizerek, belki geç kalınmış bir oluşumdur ancak artık bizimde bir çatımız ve 3 yıl önce kurduğumuz Derneğimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Iğdırlıların birliği adına elinden geleni yapacaktır. Bu paralelde TDH Iğdır il Başkanı Gülay Aras'ında talep ve öncülüğünde sizi ziyaret etmek istedik. Temennimiz ve beklentimiz odur ki ülkemiz ve Iğdırlılar adına güzel şeylerin yapılmasıdır. Bizler dernek yönetimi olarak bu paralelde Dernek üyelerimizin ve Iğdırlıların gerek siyasette gerek ise manevi açıdan her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu ziyaretimizinde bu paralelde değerlendirilmesini ve birsonraki buluşmanın Derneğimiz çatısı altında olmasını arzu etmekteyiz"dediler.

Iğdırlıların birliği çok önemli Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, misafirlerini Başkanlık makamında ağırladı. Iğdırlılar Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat, Dernek eski Başkanları Emirali Karaali, Aydın Şavluk, Yönetim Kurulu Üyeleri ve davet edilen bazı köy dernek başkanının katıldığı toplantı Başkanlık makamında gerçekleşti. Iğdır'ı ve Iğdırlıları çok iyi bildiğini ve çok sevdiğini söyleyerek sözlerine başlayan Sarıgül, sizlerden ricam ve beklentim öncelikle bu vatanın birliği adınaTürkiye Cumhuriyetine sahip çıkmanızdır'dedi.

Sarıgül, Iğdırlılar zaten vatanına sahip çıkan bir yapıya sahiptir bunu çok iyi biliyorum, ancak bir gerçek varki bazı sonuçlar adına öncelikle toplumlar kendi aralarında iyi bir birlik oluşturmalarıdır. Sizlerinde bu duyarlılık ve paralelde iyi bir örgütlenme yaptığınıza inancım tamdır'dedi. Sarıgül sözlerine şöyle devam etti: buradaki tabloya baktığımda şunu net olarak görmekteyim ki, sizler üst çatınız olan ve ilinizin adını taşıyan dernek çatısı altında birleşmişsiniz. Bu çok önemlidir. Neden çünkü her oluşumun bir çatısı ve öncüleri olmalıdır. Sizlerde ilinizin adına taşıyan Dernek Çatısı altında buluşarak birliğinizi kanıtlamışsınız. Ben veya benim gibi siyasetcilerinde yapacağı tek şey öncelikle sizin birliğinize saygı duyması ve günü geldiğinde sizlerden destek istemesidir.


Ben Iğdırlıların kişisel çıkardan çok ülke ve toplumunun çıkarını önde tutacağına inanıyorum. Ancak ister şimdiki gibi Şişli Belediye Başkanı olarak isterse Büyükşehir Belediye Başkanı olursam sizlere hizmet adına elimden gelen neyse yapmaya söz veriyorum. Sizlere şunuda söylemek istiyorum, toplumsal talepleriniz doğrultusunda burdaki Iğdırlılara yapacağım hizmetin ötesinde Iğdır'a yönelikde çeşitli yatırımlar yapabilirim ve yapmayıda söz veriyorum"dedi Aile fotoğrafı çektirildi Görüşme sonrası Iğdırlı misafirleriyle birde hatıra fotoğrafı çektiren Sarıgül' bizler her anlamda bir aileyiz ve bu karelerde ailenin bir arada olduğunun bir kanıtı olsun espirisi yaptı. Sarıgül, birsonraki toplantının Iğdırlılar derneğinde yapılması fikrine ise sıcak baktı ve sizler gününü kararlaştırın ve bana bildirin. Sizlerle Sefaköy'de ki dernek merkezinde buluşmaktan son derece mutluluk duyarım"dedi

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz