DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdırlılar Tevfik Güngören için yemekte buluştu

Iğdırlı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Tevfik Güngören’in emekli olması nedeniyle düzenlenen toplantıya Iğdırlı yargı mensupları ve iş adamları katıldı. Florya Güverte Balık Restaurant’ta Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’ndan emekli olan Tevfik Güngören için düzenlenen toplantının ev sahipliğini iş adamı Murat Bekem yaptı. Toplantıya Güngören’in Iğdır Lisesi’nden çocukluk arkadaşları, Iğdır kökenli yargı mensuplarının katıldı. Güngören’le ilgi anıların da paylaşıldığı toplantıda, Güngören’in disiplinli, ilkeli, adil ve insan ayrımı yapmayan bir kişiliğe sahip olduğunu, Iğdır ve yargı adına gurur verici biri olduğu vurgulandı.

‘GÜNGÖREN GURUR KAYNAĞIMIZDIR’

Murat Bekem, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Tevfik Abi bizim akrabamız olduğu gibi, görevindeki başarısı ve tarafsızlığıyla gurur kaynağımızdır. Bu nedenle böylesi bir değerimizin yeni hayatına başlarken yanında olalım istedim. Bu açıdan sayın hâkimimizin onuruna verdiğim bu yemeğe katılmanızdan dolayı çok mutlu oldum” dedi.
BEKEM’DEN HER AY BULUŞMA ÇAĞRISI

Bekem, toplantıların sürekli olması çağrısında bulunarak, “Başta Güngören olmak üzere burada bulunan gerek hukuk adamlarını, gerekse iş ve tıp insanlarını her ay böylesi yemekli toplantılarda buluşturmak isterim. Bugün bu yemek olmasaydı bizler bir araya gelemeyecektik. Birçok değerimizi ben burada tanıdım. İsterim ki her ay böylesi toplantılarda bir araya gelelim. Ben bunu üstlenirim. Yeter ki sizler buna katılma sözü verin” dedi.
Bekem, “Iğdır’ımızın böylesi değerlerine sahip çıkmak öncelikle bizlerin görevidir. Görevde olduğu sürece onurlu bir hizmet süreci tamamlaması, her ihtiyaç duyduğumuzda bizlere doğru yol göstererek yardımcı olması nedeniyle ahde vefa örneği göstermemiz için bir fırsat doğdu. Umuyorum ki sizler de benim duyduğum heyecanı ve mutluluğu duymuşsunuzdur” diye konuştu.


IĞDIR SİYASET ÜSTÜDÜR
Siyasetten uzak, ancak memleket sorunlarının da dile
getirildiği sohbette, Iğdır’ın Türkiye için önemine değinilerek, Iğdır’da yaşayan herkesin evlilikler, kirvelikler ile akraba olup ortak yaşam alanlarını paylaşımlarıyla iç içe geçtiğini ifade edildi. Iğdır’da yaşayanların Türk’üyle Kürt’üyle birbirine karşın samimiy tinin yüzyıllara dayandığı, bu temelde ‘kimliğinde Iğdır yazan herkesin’ buna özen göstermesi gerektiğini dile getirildi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz