DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Iğdırlıların İstanbul'daki Adresinde Görev Değişikliği

İstanbul Sefaköy'de bulunan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği 23 Şubat günü gerçekleştirdiği olağan üstü kongresinden sonra, ilk yönetim kurulu toplantısını yaparak görev dağılımını yaptı.

27 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu listesinde yer alan isimlerin tamamına yakınının iş insanı veya hukukçu olması dikkatleri çekti. Dernek merkezinde gerçekleşen yönetim kurulu toplantısına İstanbul dışında olan isimler hariç yoğun bir katılım gösterildi. Dernek Başkanı Celal Karaali’nin başkanlığında ilk toplantısını yapan dernek yönetimi görev dağılımı yaptı. Başkan yardımcılarını, saymanını ve genel sekreterini de seçen yönetim, bundan sonrası için farklı komisyonlar oluşturarak yeni dönemde çok daha aktif olacaklarının sinyalini verdiler. Yeni yönetimi ise şu sözlerle anlattılar, ‘’Dernekçilik bir takım işidir ve bizim şimdiki yönetimimizi oluşturan kadromuz, derneğimizi süper lige çıkaracak bir takımdır” dediler.

SÜRPRİZ ETKİNLİKLERİMİZ OLACAKTIR

Olağan üstü bir seçimle göreve gelen yönetim kurulunun bir yıl görev yapacağını söyleyen Karaali, önümüzdeki bir yılı çok verimli geçireceğimizi görüyorum. Özellikle yönetim kurulu listemize katılan yeni isimler bizlere ayrı bir heyacan ve şevk vermiştir. Bu arkadaşlarımızın heyecanına diğer arkadaşlarımızında tecrübesini katarak derneğimizi çok daha aktif hale getireceğiz. Kurulduğu günden beri kendi alanında öncü bir dernek olduklarını söyleyen Karaali, ‘’Biz hiçbir zaman tabela derneği olmadık, bundan sonrada olmayacağız. Tüzüğümüzün de bize verdiği imkan dahilinde Iğdırlıların birliği, dayanışması ve kültürel değerlerimiz adına neyi yapabiliyorsak onu yapacağız. Öncelikle tüm Iğdırlıları derneğimize sahip çıkmaya, öneri sunmaya ve çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz. Devamında ise sürpriz girişimlerimiz ve çalışmalarımız olacak’’ dedi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz