DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

KIZNAZ TÜRKELİ, IĞDIRLILAR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ..

Iğdır’ın 'çiçeği burnunda' milletvekili Kıznaz Türkeli, hemşehrilerine teşekkür ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor.

HDP Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli, İstanbul’daki hemşehrileriyle bir araya gelerek Iğdır’ı konuştu. Türkeli, İstanbul'daki ziyaretlerini sürdürürken "Iğdırlıların çatı adresi" olarak bilinen Sefaköy'deki Iğdırlılar Derneği’nin yöneticileriyle buluştu. AV. BAYAT: BİZ
IĞDIR’IN İSTANBUL’DAKİ BULUŞMA MEKÂNIYIZ

Iğdırlılar Derneği’ni ziyarete gelen Türkeli’yi ve beraberindeki heyeti Dernek Başkanı Av. Sinan Bayat ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Derneğin kuruluşu ve yapılaşması hakkında kısa bir bilgi veren Bayat, “Derneğimiz kurulurken nasıl ki hiçbir ayrım yapmadıysa, daha sonrasında da tüm yapılaşması ve çalışmalarında ayrım yapmadan, Iğdır özelinde hareket etmiştir. Sosyal sorumluluk gereği çok önemli çalışmalara imza attığımız gibi, kültürel dayanışma ve kaynaşma adına iki özel gece düzenlemenim yanı sıra uzun süre hafta sonları kahvaltılar vererek Iğdırlıların bu çatı altında buluşmasını sağladık" dedi.

TÜRKELİ: IĞDIRLILARI KUCAKLADIĞINIZ, HERKESİN DİLİNDE

Dernek hakkında aldığı bilgiler doğrultusunda başkana ve yönetimine teşekkür eden Türkeli, "Sizler gerçekten Iğdır’ı temsil edecek bir oluşuma gitmişsiniz. Siyasetten uzak; ama siyasi görüşlere saygılı olan ve kapısını açan bir yapı olmanız bizleri gerçekten çok memnun etti. Biliyorsunuz ben Azeri Türk’üyüm ve HDP’den vekil seçildim. Bizim siyasetten çok Iğdır’a yönelik çalışmalar yapmamız gerekmektedir. Bunun için “önce insan” diyen bir siyasi oluşumda yer almaktayım. Bizler HDP’liler olarak, birilerinin ısrarla yarattığı veya yaratmak için uğraştığı savaşa “hayır” demekteyiz. Bizler artık canlar gitmesin, analar ağlamasın demekteyiz. Ölen insanın hangi taraftan olmasının ötesinde hepsinin can olduğunu, hepsinin anasının yüreğinin yandığını söylemekteyiz. Unutmayalım ki göz yaşının rengi yok” şeklinde konuştu.

“IĞDIR’A SAHİP ÇIKALIM”

Türkeli, "Gelin hep birlikte memleketimize olduğu gibi ülkemize de sahip çıkalım. Iğdır bu sene döneminin en verimli yılını yaşadı. Ancak kayısı dışındaki üretim yerde kaldı. Kaçak sarayın organize ettiği kirli savaş yüzünden Iğdır’da üretilen domates ve karpuz maalesef yerde kaldı. Yani Iğdırlı, ürettiği kavun, karpuz, domates, patlıcan ve biberi satamadı. Çünkü tarlasına gidip toplayamadığı gibi, topladığını iç piyasaya satamadı. Bunun da nedeni yaratılan çatışma ortamıdır" dedi.

(Volkan KARAALİ-Kent Yaşam)
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz