DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

MİLLETVEKİLİ ŞAMİL AYRIM’A ZİYARET

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal,İstanbul’dan Milletvekili seçilen Şamil Ayrım’ı makamında ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileğinde bulundu hem de çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

 

Türkiye Azerbaycan sevdalısı bir kişinin yeniden Milletvekili olarak seçilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını belirten Serdar Ünsal, yaptıkları çalışmaları Milletvekili  Şamil Ayrım’a anlatarak, “dernek olarak her alanda Türkiye ve Azerbaycan’ın sesi olmaya iki ülkenin menfaatleri için mücadele etmeye çalışıyoruz. Özellikle her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Türkiye ve Azerbaycan’ı zorda bırakmayı amaçlayan Ermeni diasporasına karşı mücadele ediyor onların gerçek yüzlerini kamuoyu oluşturarak dünyaya basın yayın aracı ile duyurmaya çalışıyoruz. Çeşitli toplantılarla Ermenilerin gerçek yüzlerini anlatıyoruz.Ermeniler İşgal ettikleri topraklardan çekilmedikçe sınır kapılarının açılmasını istemiyoruz. Bu konudaki tavrımız kesindir. Azerbaycan’ın bu konudaki tezini destekliyoruz. Sayın devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Azerbaycan’a özellikler Karabağ meselesine verdiği destek bizleri memnun etmiştir”dedi.

‘AZERBAYCAN TOPRAKLARINDAN ÇEKİLMELİLER’

 Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, “ Sivil toplum örgütleri halkın duygu ve düşüncelerini dile getiren kuruluşlardır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Azerbaycan bizim canımızdır. Bizler iki devlet tek milletiz. Sayın devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan her zaman Azerbaycan’ın haklı davasının yanında olmuştur. Bundan sonrada olacaktır. Bende yıllardır. Karabağ meselesini her alanda dile getiriyorum. İşgalci Ermeniler Azerbaycan topraklarından çekilmelidir”dedi.

 

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz