DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Sinan Başkan'dan darbe günü muhteşem nişan..!

Darbeci hainleri hesap edemediler. Ömrünü siyasete adamış ve aynı zamanda avukat olan Sinan Bayat'ın 15 Temmuz gecesi Birsen Soysal'la yaptığı nişan törenine ülkede ki darbe girişimi damga vurdu.

Ömrünü siyasete adamış ve aynı zamanda avukat olan Sinan Bayat’ın 15 Temmuz gecesi yaptığı nişan törenine ülkedeki darbe girişimi damga vurdu. Törenin başlarında olayı haber almasına rağmen halkına, demokrasiye cumhuriyetçi ve Atatürkçü komutanlara duyduğu sonsuz güven sayesinde töreni iptal etmeyen Bayat’a davetliler “Ömrü boyunca siyasetin içinde olan bir ismin nişanında darbe olmasına şaşırmadık” şeklinde yorum yaptı.Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Avukat Sinan Bayat ve Avukat Birsen Soysal’ın 15 Temmuz’da Bebek’te bir teknede gerçekleşen nişan törenine darbe girişimi damgasını vurdu.


HALKIMIZA OLAN İNANCIMIZDAN DOLAYI NİŞANI İPTAL ETMEDİK

Nişan töreninin başlarında darbe girişimini haber almasına rağmen demokrasiye, halka, cumhuriyetçi ve Atatürkçü komutanlara duyduğu güvenden dolayı töreni iptal etmediğini belirten Bayat yaptığı açıklamada, “Ömrünün yarısını bekâr ve siyasetin içinde geçirmiş birisinin, herhalde nişanının darbesiz olacağını düşünmek çok yanıltıcı olur. İnsanın yaşı ilerledikçe, ters orantılı bir şekilde, aşkın yerini mantık alabilmektedir. Ama Allah'a şükürler olsun ki, bu durum bizde aşk olarak tezahür etti. Her şeyi hesap ettik ama darbeci hainleri hesap edemedik, maalesef. Darbeyi nişanın başlamasından hemen sonra, öğrenmeme rağmen demokrasiye, halkımıza, cumhuriyetçi ve Atatürkçü komutanlarımıza olan inancımdan dolayı, üzerimizde F 16'lar dolaşmasına ve ses bombaları atmasına, köprülerde ve yollarda tanklar, zırhlı araçlar olmasına rağmen, bir an olsun bile tereddüt etmeden, nişan merasimini durdurmadan, hayırlısıyla tamamlamayı başardık. Tamamladık ama bulunduğumuz bölge tam da darbenin yapıldığı bölge olduğu için, mahsur kaldık ve eve dönüşümüz ertesi gün sabah saat 10:00'u buldu. Vatan evlatlarının şehit olmasının, canla başla vatan savunmasını yapmasının yanında, bizlerin çektiklerinin lafı bile olmamalı. Hepimizin canı, vatanımıza feda olsun. Bu özel ve zor günümüzde, yanımızda olan herkese de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Düğünüme ise, şimdiden herkesi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Nişan töreninde bulunan Sinan Bayat’ın babası İskender Bayat, annesi Gülsen Bayat ve Birsen Soysal’ın babası Murat Soysal, annesi Aycan Soysal ise, bu özel günlerinde yanlarında olan herkese teşekkür etti.
Bizler de Kent Yaşam ailesi olarak genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.Kent Yaşam
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz