DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

Valiye tepkide derneğimiz ön saftaydı

Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Platformu geçtiğimiz günlerde Edirne’de gerçekleşen SOLOTÜRK gösterisi sonrasında eski Kars Valisi olan, Edirne Valisi Günay Özdemir’in, “Bu gösteriyi Kars’ta da gerçekleştirdik.

 “Derhal istifa etmeli”

ESENYURT-Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Platformu geçtiğimiz günlerde Edirne’de gerçekleşen SOLOTÜRK gösterisi sonrasında eski Kars Valisi olan, Edirne Valisi Günay Özdemir’in, “Bu gösteriyi Kars’ta da gerçekleştirdik. Ama oranın halkı Edirne halkı kadar duygusal değildi. Çünkü Edirne halkı vatanını seven, bayrağına sahip çıkan Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete sahip halktır” sözlerine tepki göstererek Vali Özdemir’i istifaya etmeye çağırdılar.

YOĞUN KATILIM

Esenyurt meydanda gerçekleşen basın açıklamasına İstanbul’da faaliyet gösteren Kars-Ardahan ve Iğdır dernek temsilcileri katılım gösterirken, çevredeki vatandaşlar da yapılan basın açıklamasını dikkatle izledi.Platform adına basın açıklamasını gerçekleştiren Esenyurt Karslılar Derneği Başkan Yardımcısı Av. Ender Aslan yaptığı açıklamada Kars’ın Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu, bayrağına ve toprağına sonuna kadar sahip çıktığını ifade etti.

İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

Konuşmasında Sarıkamış’ta yaşanılan vahim olayı da dile getiren Aslan, “Bir olabilmenin, bir arada yaşayabilmenin en güzel örneklerinden biri olan ilimiz için ne yazık ki eski Kars valimiz, şimdi ki Edirne valimiz Güney Özdemir Edirne’nin kurtuluş yılı için düzenlenen resepsiyonda sarf ettiği sözler ile bizleri üzmüştür.Özdemir, misafirperverliği ve tarihi zaferleri ile anılan Serhat şehrimize, ilk Cumhuriyeti kuran gazi şehrimize kelimenin tam anlamı ile saygısızlık etmiştir. Kendisinden özür dilemesini bekliyor, sarf etmiş olduğu sözlerden dolayı istifa etmesini istiyoruz“ifadelerini kullandı.

Bilal ÇIĞRIM-Kent YAŞAM

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz