IĞDIR REHBERİ Haberleri Tümü

AZERBAYCAN KONSOLOSU HACIYEV'E HOŞ GELDİN ZİYARETİ

Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Hazan Zeynalov'dan boşalan koltuğa oturan Mesin Hacıyev göreve başladı. İstanbul Azerbaycanlılar Derneği heyeti, Hacıyev'e hoş geldin ziyaretinde bulundu.

Azerbaycan’ın yeni İstanbul Başkonsolosu Mesin Hacıyev’e tebrik ziyaretleri sürüyor. İstanbul Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Sefer Karakoyunlu öncülüğünde bir heyet, Beşiktaş'ta bulunan konsolosluk makamında Hacıyev’i ziyaret etti.
Hoşsohbet ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Azerbaycan ve Türkiye ilişkilerinin yanı sıra ve Ermenistan'ın işgal ettiği Karabağ bölgesinde yaşananlar konuşuldu. Hacıyev, Karakoyunlu’nun başkanlığındaki derneğin çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirterek, “Yaptığınız çalışmalarını arkadaşlarımdan öğrendim. Yüreğinizin Azerbaycan ve işgal altındaki topraklar için atması beni son derece memnun etti” diye konuştu.Hacıyev: Hocalı Soykırımı’nı dünyaya duyurmamız şart
Yapılacak etkinliklerinin sayıca az ancak nitelikli olması gerektiğini söyleyen Hacıyev, “Hocalı Katliamı başta olmak üzere özel günlerimizde daha geniş kitlelerin katılımı için diğer derneklerle ortak haraket etmenizi bekliyoruz. Biz de konsolosluk olarak her anlamda sizlerle beraber olacağız" dedi.
Karakoyunlu: Azerbaycan-Türkiye iki devlet bir millettir
İstanbul Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Sefer Karakoyunlu, konuşmasında Türkiye ve Azerbaycan'ı kastederek, “Bizler iki devlet bir millet olarak iki ülkenin tarih boyunca kardeşliğini, dayanışmasını çok iyi bilmekteyiz. Azeri Türkleri olarak Ermenilerin Karabağ işgalini ve Hocalı Soykırımı’nı lanetlemekteyiz. Hocalı Soykırımı’nda hayatını kaybedenleri anmak ve Ermenileri lanetlemek için çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Sizlerin önerisini, desteğini alarak bundan sonra daha geniş katılımlı etkinliklere imza atacağımıza inanıyorum" dedi.
Ziyaret, karşılıklı iyi dileklerle sona erdi.

Celal Karaali-Kent Yaşam
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz