IĞDIR REHBERİ Haberleri Tümü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 2 Yeni Bölüm Daha Geliyor

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesinde 2 bölümün daha açılması kararlaştırıldı. Üniversitemiz tarafından yeni bölümlerin açılması amacıyla YÖK’e yapılan başvuru neticesinde Sağlık Yönetimi Bölümü ve Havacılık Yönetimi Bölümlerinin açılması uygun görüldü.

Yükseöğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından üniversitemize gönderilen 75850160-104.01.02.01-E.72495 sayılı yazı kapsamında açılması uygun görülen Sağlık Yönetimi Bölümü ve Havacılık Yönetimi Bölümleriyle birlikte üniversitemizde 4 yıllık lisans eğitimi veren bölümlerin sayısı da 26’ya ulaştı.

Rektör Alma; “Çifte bayram yaşıyoruz”

Yeni açılan bölümlerle ilgili olarak bir değerlendirme yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, YÖK tarafından onaylanan son kararla birlikte İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesinde bulunan bölümlerin sayısının 8’e ulaştığını ifade etti. Ayrıca, çifte bayram yaşadıklarını da sözlerine ekleyen Rektör Alma; “Bugün güzel haberler aldık, sadece İİBF değil aynı zamanda meslek yüksekokullarımızda da YÖK tarafından yeni programların açılması uygun görüldü. Bu açıdan gururluyuz; çünkü Iğdır Üniversitesini bölgede ve üniversiteler arasında söz sahibi yapmak istiyoruz. Açılan yeni bölümlerimizle birlikte fakülte bazında 4 yıllık lisans eğitimi veren bölümlerimizin sayısı da her geçen gün artıyor. Bu sayıyı hep daha yukarı taşıma gayreti içerisindeyiz. El ele vererek ülkemizin ve gençlerimizin geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz