KARIYER Haberleri Tümü

Halk Eğitim Merkezine Öğretici Alımları Başlıyor

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mesut Murat Aydoğdu, görev almak isteyen ücretli öğreticiler için başvuruların 02/09/2019 tarihinde başlayacağını duyurdu

Mesut Murat AYDOĞDU yaptığı açıklamada : Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinde ’’Ücretli usta öğretici başvuruları her yıl eylül ayı içerisinde millî eğitim müdürlükleri ve kurum müdürlüklerinin internet sitesi ve ilan panolarında duyuru yapılarak başvuru takvimine göre alınır. Başvurular, kurum müdürlüklerine yapılır. İlan yoluyla ücretli usta öğretici görevlendirmelerinde yapılacak değerlendirmeler, millî eğitim müdürlüklerinde hayat boyu öğrenmeden sorumlu müdür yardımcısı veya şube müdürünün başkanlığında, bir hayat boyu öğrenme kurum müdürü ile bir örgün eğitim kurum müdüründen oluşan komisyon tarafından yapılır ve mülki idare amirinin onayına sunulur.’’ denilmektedir.

Mesut Murat AYDOĞDU:’’2019-2020 Eğitim öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezinde ücretli öğretici olarak görev almak isteyenlerin  02/09/2019  ile 16/09/2019 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir, belirtilen tarihler arasında başvuru yapmayanlara 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında görev verilmeyecektir. Başvuru için gerekli belgeler  http://igdirhem.meb.k12.tr/ internet  adresimizde  duyurulmuştur.’’ dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz