BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Serdar Ünsal’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Serdar Ünsal , “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bir emperyalist yalan olan sözde Ermeni soykırımı iddialarına cevap vermek için özerk ve sivil bir yeni yapının kurulma talimatını vermesi bizleri mutlu etmiştir.kendisine teşekkür ederiz “dedi.

 Ünsal, “Bugün Ermeni Diasporası her alanda yalanlarla dünyayı kandırıyor. Bunun için de Türkiye’de güçlü bir diaspora kurulması gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızın Bu konuda eksikliği görerek ve Ermenistan’ın yalan iftiralarına cevap verecek, mücadele edecek bir sivil bağımsız kurumun yaratılması talimatı bizleri sevindirmiş mutlu etmiştir.
Ermeni yalanlarına karşı Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu olarak her alanda tepkimizi göstermişiz. Bundan sonrada göstermeye devam edeceğiz.yeni Kurulacak olan oluşuma her türlü desteyi vereceğiz.”şeklinde konuştu.
Türkiye ve Azerbaycan’ın Ermeni yalanlarına karşı ortak bir oluşum yaparak mücadele etmeli diyen Serdar Ünsal, “Sözde Ermeni soykırımı yalanını tarihi belgelerle, yaşayanların anlatımıyla çürütmenin zamanı gelmiştir. Yeni yetişen gençlerimize halkımıza her alanda Ermenilerin Türklere yaptığı soykırımları anlatmalıyız. Bu konuda yazılan kitaplar çeşitli dillere çevrilerek Avrupa ve ABD ülkelerinde dağıtılmalı. Tarihi gerçekler gün yüzüne çıkarılmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir daha teşekkür ediyoruz “dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz