Ne zaman ülkemizde keyif çatan Arap mültecilerden bahsetsem, çevremdeki bazı kişiler "Onlar bizim din kardeşimiz, sahip çıkmalıyız" diyorlar. Yüzyüze anlatamıyorum bir de buradan tane tane anlatmayı deneyeyim...

Bak sevgili kardeşim:

Ülkemizde 40 bin canımızı katleden terör örgütü PKK'nın militanları da kendini Müslüman olarak nitelendiriyor. İçlerinde beş vakit namaz kılanları da var. Ama bu onların Türk düşmanı olmasını ve bizim şehit vermemizi engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Son 8 yılda ülkemizde büyük risk oluşturan, yüzlerce vatandaşımızın canına kasteden, bombalarla gencecik fidanları bin parçaya ayıran IŞİD vb. örgütlerde Müslüman! Hatta amaçları "İslam Devleti" kurmak. Bir çok örgüt üyesi "ibadetlerini" çok katı bir şekilde yerine getiriyor. Ama bu onların Türk düşmanı olmasını ve bizim gençlerimizin kanını akıtmalarını engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Eren'i hatırlıyor musun? Hatırlamıyorsan hatırlatayım! "Biri de çıkıp demiyor ki, Eren iyi ki varsın!" cümlesiyle ciğerlerimizi dağlayan; kendi küçük, yüreği büyük kahramanımızdan bahsediyorum. İşte o cancağızımızı şehit eden de İslam dinine inandığını iddia ediyor. Ama bu onların Türk düşmanı olmasını ve Erenlerimizin canına kıymalarını engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Biz terörle amansız mücadele ederken ortadoğu ülkelelerinde kurulan kampları finanse eden ve bu kamplarda terörist yetiştiren İslam ülkelerinin liderleri de Müslüman. Hem de bir çoğu gözyaşlarıyla Hac ziyareti yapmış. Ama bu onların Türk düşmanı olmalarını ve ülkemizi parçalamak istemelerini engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim :

100 yıl önce ülkemizde, son 30 yıldır da Azerbaycan'da onbinlerce insanımızı şehit eden eli kanlı Ermeni yönetimine köpeklik yapmak için, Erivan (Revan Hanlığı!) şehrinde "Türkler, Ermenilere soykırım yapmıştır ve bunun hesabını vermelidir" diyerek gözyaşı döken yavşak Müslüman liderler de seninle aynı dine inaniyor. Ama bu onların Türk düşmanı olmalarını ve bizi boğmaya çalışmalarını engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Ülkemiz, son süreçte Emperyalistlerin hedefinde olduğu halde ve vatanımızı korumak için Mehmetçik savaş verirken ilk satan ülkeler olan Suudi Arabistan, Filistin, Mısır, BAE vb. ülkelerin kıblesi de, Allah'ı da seninle aynı! Ama bu onların Türk düşmanı olmasını ve bizi satmalarını engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Arap coğrafyasında kurtuluş ve bağımsızlık bayramları hangi gün kutlanır biliyor musun? Bilmediğini biliyorum. İyi oku! Osmanlı İmparatorluğu'ndan ayrıldıkları günü bayram havasında kutluyorlar. İnanmayacaksın ama sadece kutlamıyor, üç öğün Osmanlılara ve Türklere küfür ediyorlar. Bütün bu pislikleri yapanlar "Mümin kardeşlerimiz!" Ama bu onların Türk düşmanı olmalarını ve bize ağıza alınmayacak küfürler, hakaretler etmelerini engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Senin acıyıp vatanını paylaştığın mültecilerin suç oranını araştırdın mı hiç? O din kardeşlerinin kaç kişiyi öldürdüğünü, kaç çocuğa tacevüz ettiğini biliyor musun? Sen ona din kardeşim diyorsun ama bu onların Türk düşmanı olmalarını ve pençelerini narin bedenlere geçirmelerini engellemiyor!

Bak sevgili kardeşim:

Şunu bilmeni isterim ki; bizim din kardeşliğimiz tek taraflı. Biz ne ırkçıyız ne de zalim. Elbette yardım edeceğiz. Lakin önce;

Karabağ Savaşı nedeniyle zor durumda olan Azerbaycan Türkü kardeşlerimize,
Çin zulmü altında inleyen Doğu Türkistanlı kardeşlerimize,
Afganistan'da acı çeken Hazara Türkü kardeşlerimize özetle dünyanın öbür ucunda zor durumda olan Türk kardeşlerimize yardımcı olacağız eğer gücümüz kalırsa ve yeterse de
tüm mültecilerin, mazlumların yanında olacağız.

Bak sevgili kardeşim;

Sana tarihten bir hatırlatmayla yazımı bitireyim. Malazgirt Savaşı sırasında Bizans ordusunda bulunan Peçenek Türkleri, bizimle aynı dine inanmamasına rağmen bize karşı kılıç çekmemiştir.

Yine 90'lı yılların başında Rus Ordusunda görev yapan Gagavuz (Gök Oğuz) Türkleri de Azerbaycanlı kardeşlerine silah doğrultmamış "Türk, Türk'e kurşun sıkmaz deyip" canı pahasına kendi dinlerinden olan Rusların emrine itaat etmemiştir.

Ve son süreçte her zaman koşulsuz desteklediğimiz Arap ülkeleri bizi bozuk para gibi harcamaya çalışırken Kandaşımız olan MACARİSTAN, dinimiz ayrı olmasına rağmen tüm dünyayı karşısına alarak bize destek olmuştur.
TÜRK budur SEVGİLİ KARDEŞİM
Bilmem anlatabildim mi?
Ya da ANLAYABİLDİN Mİ?

 

 

Tuğşad Ata TÜRKMEN

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×