İLETİŞİM:
DUYARLI AVUKAT SİNAN BAYAT'TAN ATATÜRK'E HAKARETE SUÇ DUYURUSU!

Duyarlı Avukat Sinan Bayat milyonların sesi oldu... Akit’in Atatürk hakkında yaptığı rezil yayınlara suç duyurusunda bulundu.

“ATATÜRK SAHİPSİZ DEĞİLDİR!”

Türkiye Cumhurriyetinin Kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün yaklaşık bir hafta önceki 77.Ölüm yıldönümünde “Akit Tv.” İsimli yayın organında yapılan hakarete duyarsız kalmayan Avukat Sinan Bayat tarafından suç duyrusunda bulunuldu.
“Zulum 1938’de son buldu!” “Mustafa Kemal yıllar önce Bugün öldü” ekran yazısı ile “Millet olarak ulusal yas ilan edilen bir günde yaptıkları yayınla milyonların manevi değerlerini yayın yoluyla ayaklar altına almak bir suçtur” açıklaması ile tepkisini yüksek sesle dile getiren Avukat Sinan Bayat vakit kaybetmeden Savcılığa suç duyrusunda bulundu.
Bayat; Küçükçekmece Cumhurriyet Başsavcılığına yazdığı şikayet dilekçesinde ‘’İNANANLARIN EKRANI’’ sloganı ile yayın hayatına daha ilk gün, AYRIMCI bir anlayışla 29 Nisan 2015 tarihinde başlayan AKİT TV, nitekim bu ayrımcı anlayışını devam ettirerek 10 Kasım 2015 tarihinde saat 09.10’da, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77. yıldönümünde ‘’Zulüm 1938′de son buldu’’ başlığı ile başlayan ‘Resmiyette öyle kabul edilen kurucu Cumhurbaşkanı, zulüm 10 Kasım 1938′de son buldu, İngilizlerin dahi yapamadığını yapmış ve bunda başarılı olmuştur. 1000 yıllık tarihimiz O’nun sayesinde bir gecede yok olup gitmiştir. Bunu Moğollar bile başaramazdı. Müslüman kıyafetlerini ortadan kaldırmak, Fransızların Maraş’ta yaptığı gibi peçeye el uzatmak olmazdı. Karşılarına bir Sütçü İmam dikilirdi. O yüzden bunu kıyafet devrimiyle yaptı. Bunu Anadolu’yu işgal eden gavur Fransız bile yapmazdı. Getirdiği demokrasi, Amerika’nın Irak’a getirdiğinden daha tesirliydi. İnanlara yapılan her şey O’nun adıyla yapıldı. Rahmetle anamıyoruz seni Paşam’ sözleri ile devam eden kin duyguları ile dolu haberini izleyicilerine sunarak, adeta içindeki Atatürk nefretini kusarak, Atatürk’ün manevi şahsiyetine alenen, kasten hakaret suçunu işlemiştir.

5816 SAYILI KANUNA MUHALEFET, ATATÜRK'ÜN MANEVİ ŞAHSİYETİNE BASIN YOLUYLA HAKARET Etmek cürmü yönünden suç unsurutaşıyan bir haber paylaşımında bulunmuştur. Bu haber Ülkemizde bulunan herkesi derinden yaralamış ve duyarlı olan milyonlarca kişi RTÜK’e şikayette bulunmuş, AKİT TV kınanmıştır. Nitekim şikayet konusu suç unsuru taşıyan kin dolu habere, RTÜK kayıtsız kalmamış ‘’Devletin varlık ve bağımsızlığına, bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı haber yapıldığı, toplumun milli ve manevi değerlerini zedelediği gerekçesiyle” para cezası vermiştir.


Atatürk’ün liderliğinde ulusça başarıya ulaşan Kurtuluş savaşı, devrimler Atatürk’ün şahsiyeti ile bir bütün haline gelmiştir. Bu nedenlerle, dünyanın önünde saygı ile eğildiği Atatürk’ü sadece şahıs olarak değerlendirmek yanlış olacaktır. Atatürk, Cumhuriyet Türkiye’sinin bir simgesidir. Dolayısı ile Atatürk’e yöneltilen saldırılar, hakaretler özünde Cumhuriyet Türkiye’sine ve onun değerlerine, kazanımlarına yöneliktir.
İlgili normatif düzenlemelere aykırı ve suç unsuru taşıyan haberde Cumhuriyetimizin Kurucusu, devrimcisi, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, çağdaş Türkiye’mizin mimarı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aleyhine kasti, açıkça nefret duyguları ile hakaret suçu işlendiği kuşkusuzdur. 25.07.1951 tarih ve 5916 sayılı "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun ve Yargıtay’ın müstakar kararları doğrultusunda şüphelilerin cezalandırılmasını talep etmekteyim.

Anadolu’daki dağların en uzak ve ıssız köşesindeki köylere bile, başka bir ruh aşılayan, Asırları aşan adamın, ATATÜRK’ün, askeri olma gururunu, bir ömür yüreğimizde onurla saklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın…”
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İkinci El Otomobil Seçiminde Farklı Unsurlar
2011 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana yaptığı güncel yayın haberlerle Adıyaman’da internet...

Haberi Oku