BÖLGEMİZ:
24 NİSAN BİR EMPERYALİST YALANDIR

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Türk Kültür platformu kurucusu araştırmacı yazar Metin Yıldırım, Taddef başkan vekili Seyfettin Ayakyay, Iğdır Üniversitesi Öğretim görevlisi Sözer Akyıldırım, Azerbaycan’dan Türk Dünyası Ağsakkallar Birliği üyesi Elnur Eltürk’ün katıldığı programda Ermenilerin Türk milletine yaptığı soykırımlar anlatılarak, Ermenilerin her yıl 24 Nisan’da kutladığı Sözde soykırım yalanının bir Emperyalist yalan olduğu vurgulandı.

24 Nisan sözde soykırım iddiası sadece bir Ermeni yalanıdır. Bir hayal ürünüdür. “dedi.

            Serdar Ünsal,  Metin Yıldırım, Ünsal , Seyfettin Ayakyay, , Sözer Akyıldırım, Elnur Eltürk yaptıkları konuşmada şu görüşlere yer verdiler.: “Ermenilerin bu yalanına  kimse inanmasın tarihi gerçekler ortada asıl soykırımı Türk Milletine yapan Ermenilerdir.1915 yılında Ermeniler düşmanla işbirliği ve casusluk yapıyor,erkeklerimiz cephedeyken, erkeksiz kalan köyleri basıp, vahşet uyguluyorlardı. Savaşta tüm bunların cezası idamdır oysa sadece tehcir cezası uygulanmıştır. Sözde soykırımın yıldönümü olarak ilan etmeye çalıştıkları 24 Nisan'da kimsenin burnu kanamamıştır. Sadece örgüt üyeleri ve ileri gelenleri tutuklanmıştır. Tek bir ölüm olayı yoktur. Ermenistan topraklarında yaşayan bir tek Türk bulamazsınız ama Türkiye topraklarında çok sayıda Ermeni yaşamaktadır. Yaşadıklarına göre soykırım diye bir şey yoktur ..

         24 Nisan Sözde Ermeni Soykırım Yalanlarına son noktayı koyma zamanı gelmiştir .Hür dünya Ermeni diasporasının bu yalanlarına inanmamalı artık gerçekleri görmelidir. Asıl soykırımı yapan Ermenilerdir. 1915-20 yıllarında Anadolu da soykırım yapan Ermenilerin torunları daha dün Azerbaycan’da Hocalı’da Karabağ da soykırım yapmışlardır. Bu gerçekler ortadayken ABD, Avrupa soykırım yalanına inanmamalıdır. Iğdır dahil Doğu Anadolu bölgesinde 80 bin Türk’ü şehit etmişlerdir. Karabağ’da yenilen Ermeniler hala Türk düşmanlığına devam ediyor. Türk ve Azerbaycan bayrağını yakıyorlar. Asıl soykırımcı millet Ermenilerdir.” 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku