BÖLGEMİZ:
Akkuş'tan anlamlı ziyaret

Aşura çadırı girişinde Günışığı Derneği Başkanı Av. Serdar Arat tarafından karşılanan Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş ve beraberindekiler, çadır içinde bulunan kitap stantlarını gezdi.

Zübeyde Hanım Bulvarında, Hz. Hüseyin ile 72 yareninin Kerbela'da katledilişinin 1380. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenler çerçevesinde kurulan 'Kerbela'dan Bir Esinti Aşura Çadırı'nı beraberinde Iğdır Belediyesinin Meclis üyeleri ve Encümenler ile birlikte ziyaret eden Eş Başkan Akkuş, burada yaptığı açıklamada; Muharrem Ayı’nın 10’uncu günü olan ve İslam tarihine kanlı harflerle yazılan Kerbela faciasının üzüntüsünü yaşadıklarını ve Kerbela’nın sızısını yüreklerinde hissettiklerini belirtti.


Aşura gününde, Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in, şehit edilmesi tüm Müslüman alemini derinden yaralamış olduğuna dikkat çeken Akkuş,” Müminler arasında Ehl-i Beyt sevgisi, gerek Şia kardeşlerimizin gerek Sünni kardeşlerimizin ortak değeridir. Acısı ve kaderi de ortak üzüntüsüdür. Bu elim günün bizlere en önemli öğretisi, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınarak kardeşçe yaşamayı öğrenmek olmalıdır. Dedi. Iğdır Gün Işığı Derneği Başkanı Av.Serdar Arat Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti ve çay ikram etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tanrıkulu: ‘Barışın ve Kardeşliğin Mayası...
Bir ilke imza atan TÜMKİAD, basın emekçilerini ve sanatçıları bir araya getirdi.

Haberi Oku