BÖLGEMİZ:
Aşıklar Küçükçekmece'de Buluştu

 Aşık İsa İstekoğlu'nun düzenlediği Aşıklar Şöleninde duygu ve neşe aynı anda yaşandı. Geçmişi yüzyıllara dayanan Aşıklık geleneğinin ve temsilcilerinin eserleriyle birlikte anlatımıyla başlayan gecenin sunumunu edebiyat öğretmeni Agah Adıgüzel yaptı. Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve Aşık İsa İstekoğlu’nun 20. Sanat yılı ve Aşıklık Geleneğinin yaşatılması programına sanattan siyasete, iş dünyasından sivil toplum kuruluşlarına varıncaya Kars, Ardahan, Iğdır yöresinden çok sayıda isim katıldı.

KATKI SUNANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Aşıklı geleneğinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına Kars yöresi aşıklarının verdiği mücadele farklı kişi ve farklı mekanlarda devam ediyor. Yöre aşık ve ozanlarının sıklıkla gerçekleştirdikleri bu tür etkinliklerden biri olan ve aynı zamanda Aşık İsa İstekoğlu’nun sanatta 20 yıl kutlaması yapılan geceye sponsor olarak destek verenlere birer teşekkür plaketi verildi.

ORTAK GÖRÜŞ, KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN YAŞATILMASINDAN YANA OLDU

Gecede katkıları nedeniyle Özdemir Polat,Kenan Aslan, Erdal Korkmaz, Oruç Oymak, Ertuğrul Eraslan, Gökhan Türkeş Öngel ve Haydar Fidanboy’a teşekkür plaketi verildi. Plaket alan iş insanları sırasıyla yaptıkları konuşmada duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Plaket verenler arasında olan Gazetemiz Kururcusu Celal Karaali’de yaptığı konuşmada etkinlikten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi

POLAT: HER ZAMAN KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİN YANINDA OLDUM

Tekstil ve Siyaset dünyasının yakından tanıdığı Kars’lı iş insanı Özdemir Polat’ta kendisine verilen teşekkür plaketini aldıktan sonra yaptığı konuşmada etkinliğin içeriğine vurgu yaptı. Polat konuşmasında özetle şunlara değindi: kişi ve firma olarak her zaman bu tür etkinliklere destek verdik. Çünkü ‘’Bizi biz yapan bu tür değerlerimizdir. Bunun için sahip çıkmak ve gelecek nesillere de aktarılmasını sağlamak hepimizin sorumluluğundadır” dedi. Polat açık artırmaya sunulan Sazıda aldıktan sonra,” yeni aşıklar yetiştirilmek üzere gecenin ev sahibi Aşık İsa İstekoğlu’na geri verdi.

Şaban Karaduman- Kent Yaşam Gazetesi

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hakan Oğuzhan: Iğdır’ın bir alternatifi...
31 Mart yerel seçimlerinin heyecanı ve adaylar arasındaki rekabette son viraja girildi, Hakan Oğuzhan da bu...

Haberi Oku