BÖLGEMİZ:
CANTÜRK ALAGÖZ,”YAKINDA DİŞ FAKÜLTESİNİN TEMELİNİ ATACAĞIZ”

 Iğdır Çalışan Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen toplantıda Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz,Iğdır’da görev yapan ulusal gazete temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.

         Iğdır Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Tunç, yemeğe katılan gazetecileri tanıttıktan sonra Iğdır’a ve Iğdır spora yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.


             Sohbet havasında geçen toplantıda çeşitli konulara değinen iş insanı Cantürk Alagöz,YÖK’ten Diş fakültesi açılması kararını çıkardıktan sonra şimdi yapma aşamasına geldik. Yakında mevcut Diş hastanesinin yanında Diş fakültesi binasının temelini atacağız.Sağlık bakanlığı onay verdi.Daha önce Iğdır da olmayan PCR testi cihazını alarak Devlet hastanesine hediye ettim.Yoksa test sonuçları için Kars iline gidiliyordu.Dünya malı dünyada kalacaktır. Ölen bir insan hiçbir şey götürmüyor. Allah size bir şeyler vermişse sizde Allah’ın verdiğinden ihtiyaç sahibi olanlara vereceksiniz.Allah’ın bana sunduğunu bende ihtiyaç sahibi olanlara veriyorum.Benim felsefem şudur önce evimin içi.Benim evimde Iğdır’dır .Iğdır benim sevdamdır.Bunun için Iğdır'a yatırım yapıyor para harcıyorum.Iğdırlı çocukların geleceği için bir şeyler yapıyorum.Harcama yapıyorum. Gençler futbol oynasınlar kötülüklerden uzak olsunlar okusunlar diye uğraşıyorum. Hedefim 1000 kişiye iş imkanı yaratacak yatırım yapmak bu çerçevede çalışmalarım sürüyor. 1000 kişiye iş verirseniz 5 bin kişinin karnı doyar. İşsizlik azalır.Şimdi bir vakıf kuruyorum. Iğdır da yaptığım işlerden kazandığım paraları vakıf alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtacak okuyan öğrencilere verilecek. Iğdırlı mutlu ve huzurlu olsun yeter.”dedi.

        Iğdır’a yatırım yapmak için çalıştığını ve mutlu olduğunu söyleyen Alagöz,”İlk başta Gaziler plastiği satın aldım. Daha çok büyütüp geliştireceğim. Aylık 50 milyon karton  bardak üretecek bir tesis kuruyorum. Fabrika Türkiye’de 3. Tesis olacak. Yurt dışı ortaklarımla görüşüyoruz. Iğdır’a davet ederek yatırım yapmalarını sağlayacağım. Maalesef 5 yıldızlı otel yok Iğdır'a 5 yıldızlı otel şart. Tarım ürünleriyle ilgili bir çalışmam var 100 bin dekarlık alanda tarım faaliyeti yapmayı planlıyoruz. Gerçekleştiğinde Iğdır’a katkısı büyük olacak..Iğdır da sağlık turizmi var, Ağrı dağı var bunları değerlendirmek lazım diğer iş adamları da bazı konularda adım atmalıdır.3 tesis yapmayı düşünüyoruz.Çorap,terlik gibi. “şeklinde konuştu.


        Spora ve gençliğe önem verdiğini söyleyen İş insanı Cantürk Alagöz,”Bir spor mesleki akademi, açmayı düşünüyorum. Gençler burada kabiliyetlerine göre  seçilebilir.Kimi futbolcu olur kimi başka bir şey ve bir meslek sahibi olurlar. Bugün Türkiye de ara elemana ihtiyaç var.Meslek liselerine ağırlık vermeliyiz.Tek amacım Iğdır’a Iğdırlıya hizmet etmektir.Iğdır spora taraftar desteği çok olmalı. Çevre illerde yalpan deplasman maçlarına gitmeliler.”dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku