BÖLGEMİZ:
GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Halfeli Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulunun koordinatörlüğünde Halfeli Merkez Cami’inde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Din Öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan yarışmanın kaybedeni olmadığını vurgulayarak, amaçlarının imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin bu tür yarışmalar ile kendilerini mesleki açıdan geliştirmeleri, sosyal etkinliklere katılarak özgüven kazanmaları olduğunu belirtti. daha sonra tüm öğrencilere başarılar diledi.Juri başkanlığını Iğdır İl Müftü Yardımcısı Muzaffer Marangozoğlu’nun yaptığı ezan yarışmasında jüri üyeleri ise İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Cihangir Ecer, İmam-Hatip Ahmet Uflaz, DKAB Öğretmeni Ebubekir Uçan, İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Ömer DÜNDAR’dan oluştu.

100%x​​​​​​​

Yarışmaya il merkezi ve ilçelerde bulunan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri katıldı.11 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ezan yarışmasında Şehit Emin Güner İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Muhammet Ferit Yıldız birinci olurken , Halfeli Şehit Kaymakam Muhammet FatihSafitürk İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Serhat Koç ikinci, Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mehmet Kadir Yücebaş üçüncü oldu.
Yarışmaya katılan öğrencilerin ödüllerini İl Müftü Yardımcısı Muzaffer Marangozoğlu, Din Öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan ve İmam Hatip Lisesi MüdürüAli Bekehan verdi. Vatandaşların da katıldığı yarışma iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kars - Ardahan - Iğdır Maltepe’ye hazırlanıyor
16-19 Aralık tarihleri arası Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek olan Kars- Ardahan - Iğdır...

Haberi Oku