BÖLGEMİZ:
HAKAN GÖNEN STAJYER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI.

Hakan Gönen, Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Konferans Salonunda Iğdır’a Yeni Atanan Stajyer Öğretmenlerle yaptığı toplantıda, üç ülkeye sınır Yeşil Iğdır’a hoş geldiniz hepinize yeni görev yeriniz hayırlı olsun.”dedi.


Genç öğretmenlere tavsiyelerde bulunan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, şunları söyledi:”Öncelikle hepinize milli eğitim ailesine hoş geldiniz diyorum. Seçmiş olduğunuz kutsal meslekten dolayı hepinizi tebrik ederim. Öğretmen demek örnek insan demektir. Öğrencileriniz ve bulunduğunuz yerdeki herkes sizi örnek olarak alır. Bunun için örnek olacaksınız davranışınızla kıyafetinizle konuşmanızla. Özellikle köylerde çalışan öğretmen arkadaşlar daha dikkatli, olmalıdır. Her zaman çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olun. Öğretmenlik para için yapılan bir meslek değildir.


Kutsal bir meslektir. Geleceğimizi sizler yetiştireceksiniz. Bazı veliler çocuklarını okutmayabilir. Siz ikna ederek çocukları okula kazandırmalısınız. Gelecekte Türkiye’yi 2023 ve 2071 taşıyacak çocuklarımızı vatan, millet, bayrak sevgisi ile yetiştirmeliğiz. Ülkesini seven gençlerimiz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracaklardır.


Bunun için onları bilgi dolu yetiştirin. Görevinizi layığı ile yapın akşam kafanızı yastığa koyduğunuzda vicdanen rahat uyuyun. Benim kapım herkese açıktır. Her zaman gelebilirsiz. Kendi sorunlarınız okula sınıfa yansıtmayınız. Yansıttığınız zaman sıkıntılar olur. Sizlerin fedakârca çalışacağına inanıyorum. Başarılar diliyorum. Unutmayın sınıflarınızda devletimiz temsil ediyorsunuz.Sizler bu adaylık sürecinde ve meslek hayatınızda edindiğiniz tecrübelerinizi öğrencilerimize aktardığınız zaman, gelecek nesillerimiz daha sağlıklı, daha verimli, daha iyi yetişecek diye düşünüyorum.Siz idealist öğretmenler sayesinde ilimizde eğitimin kalitesi daha çok artacaktır.”


Toplantı aday öğretmenlerin görüş ve sorularının ardından son buldu. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IĞDIR’DAN DEPREM BÖLGESİNE ASKER VE GÖNÜLÜLLER...
Iğdır’dan deprem bölgesine 55 jandarma aram kurtarma ekibi ile 40 Afad gönüllüsü aram kurtarma ekibi...

Haberi Oku