BÖLGEMİZ:
HAYDAR ALİYEV VEFATININ 18. YILINDA ANILACAK

  Azerbaycan'ın Büyük Lideri ve Kurucu Devlet Başkanı Haydar Aliyev, ölümünün 18. yılında, Iğdır’da anılacak.

        Türk  Ağsakkalar birliği(TAIB)-Iğdır Azerbaycan Evi Derneği-Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu-Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği-Aralık ilçesi Belediyesi, tarafından ortaklaşa olarak yapılacak olan  toplantı Söğütlü mahallesinde bulunan  Azerbaycan Kültür evinde 10 Aralık Cuma günü saat 13.30 da yapılacak.Ayrıca 9 Aralık Perşembe günü saat 13.00’te Aralık İlçesinde  anım töreni gerçekleşecek.

               Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal,  “Azerbaycan'ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in vefatının 18. Yılı dönümünü Iğdır’da anacağız. Bütün Iğdırlıları programa bekliyoruz. Programa Azerbaycan’ın değerli milletvekilleri ve akademisyenleri katılacak.

 “Türkiye Azerbaycan ilişkilerinde  Haydar Aliyev’in rolü”konulu konuşmalar yapılacaktır.”dedi.

               Ünsal,” Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri de Haydar Aliyev'dir. Haydar
Aliyev, Azerbaycan’ı en kısa sürede gelişmiş ülkeler seviyesine sokmuştur, Türk dünyası ve Türkiye ile kurmuş olduğu iyi dostluk sayesinde Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri olmuştur. Haydar Aliyev güçlü gelişen bir Azerbaycan bırakmıştır. Biz Iğdırlılar Azerbaycan'ın her zaman yanında olmuşuz. Aliyev, Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olmuştur. Her fırsatta biz iki devlet tek milletiz demiştir. Atatürk'ün yaptıklarını örnek almıştır. Bakü- Ceyhan petrol boru hattını gerçekleştirerek Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri olduğunu ortaya koymuştur. Onun bıraktığı Azerbaycan'ı oğlu Cumhurbaşkanı İlham Aliyev en büyük seviyeye çıkarmak için gece gündüz çalışmaktadır. Azerbaycan İlham Aliyev'in sayesinde dünya devletleri arasında yerini almıştır." Şeklinde konuştu. "

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”Biz yola çıktık”...
Biz yola çıktık, Bize katılın ! Sloganı ile yola çıkan Kılıçdaroglu gönüllüleri kurucusu aynı zamanda...

Haberi Oku