BÖLGEMİZ:
Iğdır Belediyesinde 5 kişi daha tutuklandı

 

Savcılık kararıyla teknik takip ve fiziki belgelere dayalı gözaltına alınan Iğdır Adliyesi çalışanları çıkarıldıkları nöbetçi mahkemede savcıya ifade verdiler. Savcılık  14 kişinin tutuklanması istemiyle hakimliğe sevk etti. Mahkeme  5 kişiyi ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet vermek ve almaktan içlerinde dezenfektan malzemesi  veren  iş adamı A.D ve ihale komisyonunda olan 4 kişi tutuklandı. 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

300 BİN TL’NİN HESABINI VEREMEDİLER


   Bilindiği gibi başlayan denetimlerde belediyede resmi olmayan bir kasada bulunan 300 bin TL’nin dezenfektan alımında rüşvet olarak alındığı ortaya çıkmıştı.

    Iğdır Cumhuriyet başsavcılığınca soruşturma açılmış yürütülen soruşturma kapsamında Iğdır  belediyesinde görev yapan aralarında  müdürlerinde bulunduğu 12’si personel  iş adamı olmak üzere 14 kişi gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştı.

              Belediye binasında ele geçirilen ve belediyede herhangi bir kaydı bulunmayan paranın rüşvet parası olduğu ve ihaleye fesat karıştırıldığı, İhaleyi alan firma sahibi A.D’nin de tutuklandığı öğrenildi. Kent Yaşam Gazetesi

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku