BÖLGEMİZ:
Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Bir İlke İmza Attı

 ”Demokrasi İçin Medya / Medya İçin Demokrasi’’ projesinin finanse edilmesi için Avrupa Birliği’ne mart ayında bir başvuru gönderen Iğdır Gazeteciler Cemiyeti’ne verilecek hibe sözleşmesi onaylandı. Başvurunun kabul edilmesinin ardından Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz ve Projenin Türkiye Koordinasyonunu sağlayan Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Projenin Türkiye Koordinatörü Yusuf Kanlı arasında imzalar atıldı.

‘’GAZETECİLER ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK’’

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz, ”Projemiz Iğdır ilinde yerel gazetecilerden oluşan, gazetecilik alanında mesleki dayanışmayı güçlendiren ve çalışma koşullarını iyileştirme alanında faaliyet gösteren, IĞDIR GAZETECİLER VE İLETİŞİM DERNEĞİ olarak kurumsal kapasitemizin artırılmasına yönelik derneğimiz ile bölgesel ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren medya kuruluşları arasında ağ oluşturma ve iş birliği geliştirmeye yönelik faaliyetleri uygulayarak yerel medya becerilerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetler yapılacaktır. Bu bağlamda Iğdır ilinde ulusal düzeyde çalışan 25 farklı ilden gazetecilerin katılımı ile gazeteciler çalıştayı  düzenlenecek, İstanbul, Ankara, Iğdır ve İzmir illerinde gazeteciler cemiyetlerine ziyaretler gerçekleştirilecek ve istişare toplantıları yapılacaktır. Uluslar arası düzeyde ise Azerbaycan –Bakü iline ziyaret gerçekleştirilecek ve uluslar arası medya çalışanları arasında iyi örnek uygulamaları kapsamında karşılıklı paylaşımlarda bulunulacaktır’’ dedi. Ayrıca proje kapsamında derneğe alınacak olan makine ve ekipman alımları ile kurumsal kapasitesinin artırılacağını anlatan Deniz, ‘’ Bu kapsamda projemizi destekleyen Avrupa Birliği’ne ve projenin Türkiye Koordinasyonunu sağlayan Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ederim’’ diye belirtti.

‘’YEREL GAZETECİLERE KATKI SAĞLAYACAK’’

Projenin Iğdır koordinatörü Yeniş Çelikten ise, ”Projemiz, ulusal ve uluslar arası medya kuruluşları ile karşılıklı diyalogların geliştirilmesi kapsamında ilimizde ilk proje olma özelliği taşımaktadır.Projenin Avrupa Birliği tarafından desteklenmesi ise projenin ve Iğdır’daki yerel gazetecilerin gerek mesleki anlamda gerekse Iğdır Gazeteciler Cemiyeti’nin kurumsal kapasitesinin artırılmasına olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca projemizle birlikte ilimize 25 ilin basın mensupları gelecek olması ve Iğdır

gazetecilerinin ulusal ve uluslar arası faaliyetler içerisinde bulunması bir anlamda ilimizin

tanıtımını da katkı sağlanmış olacaktır’’ diye konuştu.

Tolga ÖZDEMİR - KENT YAŞAMMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Akmugan, Esenyurt için yola çıktı
Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Abdulhadi Akmugan, 2024 yerel seçimleri yolunda Esenyurt Belediye...

Haberi Oku