BÖLGEMİZ:
IĞDIR KAYNAYAN KAZANA DÖNDÜ!

 Bu derneğin başından beri ben de vardım. Bir ara üyesi, daha sonra da yönetiminde bulundum. Göksel Gülbey ile birlikte çalıştım. Göksel Gülbey Iğdır Ülkü Ocakları eski Başkanı'dır. Bu derneğe başkan olduktan sonra müthiş bir çalışma başlattı. Ermeni iddialarına verdiği cevaplarla tanındı. Basını çok elverişli kullandı. Ondan önce bu dernek atıl ve edilgen olarak bir kenarda bir iki beyanatla yetinirken Gülbey'in gelmesiyle Türkiye, Azerbaycan ve dünyada tanınır hale geldi.

Bu dernek Dünya Ermeni'lerinin kısa zamanda dikkatini çekti. Ermeni'ler bu derneğe ve Göksel Gülbey'e diş biledi. Hedef gösterdi. Zira karşılarında buldukları bu çetin cevizi izole etmenin yollarını aradılar! Göksel Gülbey'den önce katliama uğrayan Türkler'in pasif ve durağan pozisyonda olduğunu biliyorlardı. Böylesine aktif, delilli ispatlı konuşan ve onların iddialarını yerle yeksan eden bir adamın harcanması veya pasifize edilmesi lazımdı.

Ermeni'ler Türkiye'de ne yaptıysa karşılarında hep bu ASİMDER'i buldu. Sümele Manastırı'ında rahat ayin yapamadılar! Akdamar Kilisesi'nde "dığalıklarını" gösteremediler! Tarihi Vakıflarla ilgili geçmiş dönem Ermeni tapularına rahat konamadılar! Heybeliada Ruhban Okulu'nda istedikleri sonucu alamadılar. Her ne yaptılarsa karşılarına ASİMDER gibi yürekli ve Türk milliyetçiliğine hizmet eden bir dernek çıktı!

Ermeni'ler öylesine bir kombinezon ve kumpas düzenlediler ki bu derneğin başkanının kolunu kanadını kırıp bir kenara atmak istediler.

Şeytanın ve İblisin aklına gekmeyecek bir fitnenin çıkmasına sebep oldular. Gittiler Azerbaycan Başkonsolosu ile ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey'i karşı karşıya getirdiler. Bu ikilinin arasını açtılar. Bunlar mahkemelik oldu!

Devletlerarası ilişkiler yara almasın diye ASİMDER Başkanı'nı hükümet sürgüne gönderdi. Azerbaycan Kars Konsolosu'nu iyi tanımıyorum ama bu olayda farkında olmadan Ermenilere hizmet ettiğini düşünüyorum.

Aslında olay bu noktaya taşınmadan önce araya hatırı sayılır kişileri sokup bir takım yanlış anlaşılmaları yat- küt etmek gerekirdi ama bu konuda meseleye kayıtsız kalınması son derece manidardır.

ASİMDER'in ve bu derneğin Başkanı Göksel Gülbey'in mükafatı bu olmamalıydı. Şimdi Ermeniler seviçlerinden ellerini oğuşturuyorlar! Belki de kıçlarına kına yakıyorlar!

Azerbaycan'ın Kars Konsolosu bu sürgünden tatmin oldu mu acaba? Yoksa ağababalarına yaranmak için başka tuzaklar mı bulacak, göreceğiz!

Bakın Beyler! Türkiye'nin doğusunda nereyi kazarsanız kazın Ermenilerin yakıp yıktığı, kuyulara atıp ve camilere doldurup yaktıkları toplu katliamlarda yüzbinlerce Müslüman Türk'ün kemiklerini bulmak mümkün. Güneş balçıkla sıvanmaz! Örtbas etmekle de bir yere varılmaz! Korkunun ecele faydası olmaz. Batılı'lardan bu kadar korkmanıza gerek yoktur.

Siz yöneticiler tam bir asırdır Ermenilerin katlettiği bu insanları gizlemeye ve örtbas etmeğe çalışıyorsunuz. Bunu milletimiz görüyor ve kafasının bir yerine kaydediyor. Kalkan öküz yatan öküzün başına s.çar! Sizler Ermenileri daima yatarak karşıladınız. Bugün dünyanın her tarafında Ermeni Soykırım Anıtları gözümüzün içine sokula sokula göklere millenmektedir! Hala dediğim dedik, çaldığım düdükle gidiyorsunuz.

Dünya çapında aktif olan tek bir derneğimizi koruyamadınız. Onun başkanının sözlerine göz yumacak kadar alicenap olamadınız. Ermenileri sevindirdiniz. Atalarımızın kemiklerini sızlatınız.

ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey şu anda Çorum'da sürgün de olsa çalışmalarına devam ediyor. Aile parcalanmışlığı var. Çocukları zor durumdadır. Devlet memuru olması hasebiyle konuşamamaktadır. Bizler bu tok ve gür sesin bir an evvel Iğdır'a dönmesini ve Ermenilerin korkulu rüyası ASİMDER'in başına geçmesini bekliyoruz.

FAHRETTİN MASUM BUDAKMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”Biz yola çıktık”...
Biz yola çıktık, Bize katılın ! Sloganı ile yola çıkan Kılıçdaroglu gönüllüleri kurucusu aynı zamanda...

Haberi Oku