BÖLGEMİZ:
IĞDIR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE SİPERLİK MASKE

Iğdır Valiliğinin talimatı ile Korona Virüsü salgını nedeniyle Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Iğdır Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 3D yazıcı ile üretilen siperlik maskeler Sağlık çalışanlarından sonra emniyet müdürlüğü çalışanlarına da hediye edildi.
İlk etapta Üretilen 250 Adet siperlik maske Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen tarafından Iğdır Sağlık Müdürlüğe teslim edildikten sonra üretilen 310 adet maskede Emniyet müdürlüğüne teslim edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’yi makamında ziyaret ederek siperlik maskeleri teslim etti.
Gönen,”koranavirüs belasından kurtulmamız lazım. Bilim sanat merkezimizde 3 d yazıcılarla ürettiğimiz maskelerimizden 310 adet emniyet müdürlüğümüze teslim ettik. Çalışmalarımız devam edecektir. Her zaman müdürlük olarak Sağlık çalışanlarının, emniyetimizin diğer kurumlarımızın yanındayız.”dedi.
Iğdır Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’de, Milli eğitim müdürü Hakan Gönen’e teşekkür ederek,”Sahada görev yapan yüzlerce personelimiz var bu siperlik maskeleri onlara vererek koronavirüsten kuruyacağız İnşallah . Siperlikler çok kaliteli üretilmiştir.Emeği geçenlere teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
3 D yazıcılarında günlük 50 adet maske üretimi yapılıyor. Bir yazıcı 1 saatte bir maske üretiyor. Sabah saat 0.6.00 da başlayan çalışma gece saat 24.00’te sona eriyor 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dağ köyünden ulusal başarıya
Iğdırlı öğrenciler, Zeka oyunları turnuvasında Türkiye 51.'liğinden Türkiye 5.'liğine yükseldi.

Haberi Oku