BÖLGEMİZ:
Iğdır Sanayi Sitesi Esnafı, Anlamlı Bir Uygulama Başlattı.

  

Iğdır’da bulunan sanayi sitesinde oto tamirciliği yapan Muhammed Güler iş yeri levhasına “Tüm Şehit ve Gazi ailelerinin tüm  bakım ve onarım işleri ücretsizdir. Bedeli Aziz şehitlerimiz tarafından ödenmiştir” yazısı yazdırarak şehit ve gazi ailelerine ücretsiz hizmet vermeye başladı. Ardından ise Güler tarafından başlatılan bu uygulamaya tüm sanayi sitesinden destek geldi. Iğdır sanayi sitesi başkanlığı da resmi bir karar alarak tüm şehit ve gazi ailelerine sanayi sitesinde bulunan 400 esnafın ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

 

‘’ONLAR YURT DIŞINDA BİZ YURT İÇİNDE HİZMET VERELİM İSTEDİK’’

 

Muhammet Gürel, ”Askerlerimiz bizim rahatımız için mücadele ediyor. şehit ve gazi oluyorlar.Bende onların için aileleri için bir şeyler yapma adına bu hizmeti veriyorum.Şehit ve gazilerimizin yakınları için bakım ve onarım işleri ücretsizdir.Bedeli şehitlerimiz tarafından ödenmiştir.askerlerimiz yurt içinde ve dışında mücadele ediyorlar. Şehit oluyorlar. Bizde onların ailelerine bu hizmeti verelim dedik. 

 

 400 ESNAF HİZMET VERECEK

 

Sanayi sitesi Dernek başkanı Atakan Taşkınsu’da”yaptığı konuşmada şunları söyledi: ”Iğdır sanayi sitesi Başkanlığımızca alınan karar gereği tüm şehit ve gazi ailelerine sanayimizde bulunan 400 esnafımızla birlikte ücretsiz hizmet edilecektir. Bununla ilgili esnaf arkadaşlarımız işyerlerindeki tabelalara Şehit ve Gazi ailelerinin Araçlarının tüm bakım ve onarımları ücretsiz yapılacaktır.Bedeli aziz şehitlerimiz tarafından ödenilmiştir. Yazısı asılmıştır. Süresiz devam edecektir.

 

‘’GÜZEL DÜŞÜNCE’’

 

 Bir şehit yakını da “Sanayi sitesi esnafının şehit ve Gazi ailelerine ücretsiz bakım onarım  verdiğini duydum.Aracımı getirdim. Ücretsiz bakım ve onarımını yaptılar. Güzel bir düşünce teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Bir başka esnafta, Şehit ve gazi ailelerinin yakınlarına ücretsiz hizmet veriyoruz. Arabalarını yapacağız ücret almayacağız. Buyursun gelsinler bizim için vatana hizmet eden şehit ve gazi olanlara borcumuz ödemeliyiz” dedi.

 

Kent Yaşam Haber Merkezi

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”Biz yola çıktık”...
Biz yola çıktık, Bize katılın ! Sloganı ile yola çıkan Kılıçdaroglu gönüllüleri kurucusu aynı zamanda...

Haberi Oku