BÖLGEMİZ:
IĞDIRLILAR GELENEĞİ BOZMADI

 Cafer Kılıç’ın başkanlığında yeniden pazar buluşmalarına başlayan dernek yönetimi, yöresel lezzetleri olan sabah aşıyla geçmişi yad ettiler. Sefaköy ’deki dernek merkezinde gerçekleştirilen kahvaltılı pazar buluşmalarının bir başka geleneği ise her buluşma bir yönetim kurulu üyesinin ev sahipliğinde gerçekleşmesidir.

YENİ DÖNEMİN İLK EV SAHİBİ AKMUGAN OLDU

Dernek yönetiminin geleneksel hale getirdiği kahvaltılı pazar buluşmasının bu haftaki ev sahibi derneğin eski başkanlarından biri olan Abdülhadi Akmugan oldu. Iğdır yöresinin damak lezzetlerinden biri olan Sabah aşının da yer aldığı kahvaltıya Iğdırlı milletvekili şamil ayrım, Van milletvekili irfan kartal, Cumhuriyet savcısı Murathan Bacara ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

DERNEĞE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ

Dernek başkanı Cafer Kılıç göreve geldikten sonra kendi ev sahipliğinde gerçekleştirdiği yemekli bir toplantıda geçmiş başkanlara teşekkür plaketi vermişti. Kahvaltıda ise derneğe geçmişte emek veren kadın kolu başkanlarına ve emeği geçen kadınlara teşekkür plaketi verildi.  Kahvaltıda yapılan konuşmalarda derneğin önemine vurgular yapıldı. Kahvaltının ev sahibi Abdülhadi Akmugan yaptığı konuşmada öncelikle davetine katılanlara teşekkür etti. Akmugan, derneğimiz çatısı altında uzun yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz ve yönetim kurulu üyelerinin sırasıyla ev sahipliği yaptığı kahvaltılı pazar buluşmalarından birini daha yapmanın ve bunda da ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi

DERNEĞİMİZ HER ZAMAN ÖRNEK OLMUŞTUR

Dernek başkanı Cafer Kılıç ise yaptığı konuşmada 2010 yılında kurulan ve kurucular arasında yer aldığı Sefaköy Iğdırlılar derneğinin, dernekçilik adına gerçekleştirdiği işlerin önemine vurgu yaptı. Kılıç, yan komşum olan Iğdırlıyı dahi bu dernek sayesinde tanıdım. Özetle tamamıyla bir Iğdır içeriğinde olan derneğimiz sayesinde binlerce Iğdırlıyı tanıma imkânım oldu. Sosyal ve siyasal anlamda çok şeyleri hayatımıza katan derneğimiz aynı zamanda İstanbul da örnek olarak gösterilen bir dernektir” dedi

Şamil Ayrım: Bu birliğiniz Türkiye’ye örnektir

Ak parti İstanbul milletvekili Şamil Ayrım da Nilüfer Öztürk ve Gülay Aras’ın plaketlerini verirken yaptığı konuşmada “Sefaköy Iğdırlılar derneği kendi alnında artık bir markadır. Yaptığınız çalışmalarla ve yönetim kurulunuzla gerçek anlamda Iğdır’ı temsil eden tek derneksiniz. Temennim odur ki bu birliğiniz daim olsun ve Iğdır adına hareket eden bölgenizdeki dernekler sizi örnek alsın. Cafer başkanla da bu birliktelik bir tık daha yukarı çıkmıştır, sizleri yürekten kutluyorum” dedi.

İrfan Kartal: “Ben de eş durumundan Iğdırlıyım.”

Ak Parti Van milletvekili irfan Kartal da yaptığı teşekkür konuşmasında “bende eş durumundan Iğdırlıyım esprisini yaparak, Iğdır benim ikinci memleketimdir. Iğdır’dan evli olmamın da katkısıyla ticari ve siyasi hayatımım büyük bölümü Iğdır’da geçmiştir. Bu gerçekler ışığında şu an içinde bulunduğumuz ve daha öncede birkaç etkinliğine katıldığım Sefaköy Iğdırlılar derneği çok önemli ve çok faydalı işlere imza atmaktadır. Şunu da samimiyetle dile getirmek istiyorum, sizin derneğiniz artık kamuoyunda konuşulan ve örnek gösterilen bir dernektir. Iğdırlılar derneği denildi mi herkes sizden ve çalışmalarınızdan, yapılanmanızdan söz ediyor. Kutluyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Kent yaşam gazetesiMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku