BÖLGEMİZ:
KASABA'YA SOKAK KÜTÜPHANESİ KURDULAR.

Melekli Beldesinde kurduğu Ata ocağı adlı minik müzeyle yöresel eşyaları yaşatan Coşkun Oluz,Ata Ocağının bulunduğu Sanat Sokağına şimdide "Al götür, oku getir" sloganıyla kitaplık kurdu.


Iğdır da görev yapan Aile hekimi Dr. Mehmet Kum’un bağışladığı altı adet kitaplığa Iğdırlı şair ve yazarlarda kitaplarını bağışlayarak destek verirken Eski Iğdır emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın göndermiş olduğu kitaplar kitaplıkları doldurdu.


 "Al götür, oku getir" sloganıyla oluşturulan ve görevlisi bulunmayan sokak kütüphanesi ile belde sakinlerinin okuma alışkanlıklarının artırılması hedefleniyor.

            6 adet kitaplığı sanat sokağına kuran şair ve yazar aile hekimi Dr.Mehmet Kum,”En büyük düşman cehaletliktir. Bütün kötülükler cehaletlikten gelir. Bir süredir Iğdır da köy okullarına kitaplıklar hediye ediyoruz. Bugünde melekli, beldesine kurduk. Belde gençleri vatandaşlar çocukları kitapları okuyup getirecekler. En büyük düşman cehalettir. Cehaletlikle savaşacağız yoksulluğumuz fakirliğimiz nedeni cehalettir. 12 yıldır köylerimize kitap götürüyoruz şimdi ise köylere kitaplık kuruyoruz. ülkemizin en büyük sorunu  cehalettir.”dedi.
            Şair ve Yazarlar Mehmet Irmak,Ziya Zakir Acar, Emir Şıktaş,Ali Kerem Çiftci,Seçim Okut ”da Sanat sokağına bu kitaplığın kurulması sevindiricidir. Bizde kitaplarımızdan getirerek buraya hediye ettik. Güzel bir proje Coşkun Oluz,Dr. Mehmet Kum ve Eski Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal’a teşekkür ederiz.Belde halkı istediği kitabı alıp okuyup getirecek.”.şeklinde konuştular.

Melekli beldesindeki çocuklarda kitaplıkları kuran herkese teşekkür ederiz İstediğimiz kitabı alıp okuyup getireceğiz. Çok mutlu olduk.”dediler.

Melekli beldesi İlkokulu öğretmenlerinden Özkan Oğan,”Al götür,oku getir “kampanyası kapsamında Öğrencilerimizle sanat sokağına kurulan kitaplıklara kitap bıraktık.Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza küçük yaşta alıştırmalıyız.Güzel bir çalışma”dedi.

             Belde halkı, görevlisi olmayan "Sokak Kütüphanesi”nde bulunan kitapları alıp götürüyor, okuduktan sonra da getirip tekrar yerine bırakıyor.

            Coşkun Oluz’da herkesi Sanat sokağında kurulu kitaplıklara kitap bağışlamaya davet ediyorum.Özellikle çocuklara yönelik ”dedi.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku