BÖLGEMİZ:
Köy Bakkalının Fotoğraf Koleksiyonu

 

Merkeze bağlı  Yaycı köyünde 1985 yılından beri bakkalık yapan Sefter Yıldırım, kendine has bu uygulamasını şu sözlerle anlattı” yıllar önce dükkanımı açtığımda  masamın üstüne kendi fotoğrafımı camın altına koymuştum. Bakkala müşteri olarak gelenlerde uygulamayı beğendiler ve kendi fotoğraflarını vererek benim fotoğrafımın yanına koymamı istediler. Bu uygulama her geçen gün çoğalmaya ve hatta yayılmaya başladı. Ve öyle bir hal almaya başladıki alışverişe gelen herkes yanında kendine ait bir fotoğraf getirerek benide buraya koy demeye başladılar. Bende bu talepleri kabul ettim ve çoğalmaya başladı. Masamın üstüne camın altına sığmayınca başka çareler aramaya başladım. Çünkü sayı artmıştı ve  albüm yapmaya karar verdim. Büyükçe çerçeve yaptırarak bana bırakılan tüm fotoğrafları çerçeveletip duvara astım. Ancak öncelikle şunu söylemek istiyorum, bir çerçeve yetmemeye başladı ve ilkini gören veya duyanlarda bana fotoğraf getirerek kendisininde bu karede yer almasını istiyor. Şimdi ikinci çerçeveyi hazırlıyorum.

PARA KOLEKSİYONYUDA YAPIYORUM

Yıldırım açıklamasında, fotoğrafla birlikte para koleksiyonuda yaptığını belirterek, fotoğraf veren birçok müşterim veya akrabam ne yazık ki hakkın rahmetine kavuşarak aramızdan ayrıldılar. Yani koleksiyonum aynı zamanda birde arşiv görevi görmektedir ve bakkala gelen herkes önce çerçeveye bakarak geçmişide yad ediyorlar.

         MÜŞTERİLERDENDE TAKDİR VAR

      59 Yaşındaki Sefter Yıldırım’ın bu uygulamasını takdir ettiklerini söyleyen müşteriler ise uygulama sayesinde kimi zaman çok önceleri kaybettiğimiz yakınımızın fotoğrafına burada rastlıyoruz. Hatta hatta çok eskilerden ölmüş yakınlarımızın dahi burada fotoğrafına rastlamak bizlere farklı bir duygu yaşatıyor. Bizler çok memnunuz ve kendisine teşekkür ediyoruz” diyerek desteklerini dile getirdiler

Knet Yaşam- Iğdır

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IĞDIR AYYILDIZ KOOPERATİFİ KAHVALTI SALONU...
Iğdır’da bir süre önce kadınlar tarafından kurulan Ayyıldız kadın kooperatifi üretim merkezi bahçesinden...

Haberi Oku