BÖLGEMİZ:
MSC. DT. MİKAİL ÖMERGİL,DİŞ ESTETİĞİ ÖNEMLİDİR”

 Msc. Dt. Mikail Ömergil, insanalrda diş estetiğinin önemli olduğunu ,diş estetiği uygulamalarının sadece diş ve ağız yapısının görünümüne yönelik olduğu şeklinde bir algı olduğunu fakat diş estetiği uygulamalarının sadece görünüme değil ağız sağlığına da katkı sağladığını belirtti.

         ProfDent Diş Kliniği kurucusu Msc. Dt. Mikail Ömergil,” Diş estetiği prosedürleri diş tedavisi teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak gelişiyor. Diş kliniklerinin sayısındaki artış ve yüz estetiğine verilen önemin artmasının da diş estetiği prosedürlerinin sosyal kabulüne katkı sağladığı söyledi.

            Ömergil, “Diş estetiğinde çok sayıda uygulama var,bunlar  Gülüş tasarımından ortodontiye, implanttan diş beyazlatmaya kadar çok sayıda uygulama var. Bu tür diş estetiği uygulamalarının sadece diş ve ağız yapısının görünümüne yönelik olduğu şeklinde bir algı var ancak diş estetiği uygulamaları sadece görünüme değil ağız sağlığına da katkı sağlar. Dişlerin estetik ve düzgün görünümü için uygulanan bir prosedür olan diş tellerinin dişleri hizalayarak, güçlendirir.” dedi.

                 Ömergil ,“Dişlerin ısırma ya da çiğneme yeteneklerini geliştirerek, bu işlevler için çene yapısına uygun olarak konumlandırır. Ayrıca, dişler arasında boşlukları da kapatır. Bununla birlikte dişlerdeki çeşitli kusurları gidermeye yardımcı olur. Gülüş tasarımı ise, aslında dişleri daha sağlıklı hale getiren bir yöntemdir. Bu prosedür, estetik bir gülüş ve dişlerin daha sağlıklı olması için yapılan bir dizi işlemleri içerir. Bu prosedürde dolgu tedavisi, diş beyazlatma ya da zirkonyum kaplama gibi farklı işlemler gerekebilir. Tüm bunlar dişlerde estetik görünüm sağlarken, aynı zamanda dişleri daha sağlıklı bir yapıya kavuşturuyor.”şeklinde  konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IĞDIR AYYILDIZ KOOPERATİFİ KAHVALTI SALONU...
Iğdır’da bir süre önce kadınlar tarafından kurulan Ayyıldız kadın kooperatifi üretim merkezi bahçesinden...

Haberi Oku