BÖLGEMİZ:
ÖĞRENCİLER ORGANİK OLARAK EKTİKLERİ SEBZELERİN HASATINI YAPIP YEDİLER.

Mart ayında okul bahçesinde oluşturdukları alanı kazıp  marol, soğan ,turp, tre, maydonos  ,salatalık, domates eken öğrenciler ilk hasatlarını yaptılar.

Yetişen, soğan, turp,marol, maydonoz ve tereleri toplayarak yıkayıp yediler.


Öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek için uğraşan yaptığı proje ve etkinliklerle öğrencilerinin başarısını artıran Sınıf öğretmeni Özkan Oğan,”  Melekli şehit Er Aytekin  Arslan ilkokulu 3 /A sınıfı olarak "Hobi Bahçem" projesi hazırladık. Çocuklar ilkbaharda kendi getirdikleri tohumlar ekerek  marul, maydanoz,soğan, fasulye,dere otu,tere gibi ürünler yetiştirdik.bu ürünlerin büyüme aşamasında çocuklar bizzat kendileri ilgilendi.yedikleri yumurta kabuklarını ve hazırladığımız doğal gübreleri kullandık.şimdi ise bu ürünleri beslenme saatinde tüketmeye başladılar ve bu durumdan çok memnunlar.bunu yaparken hayat bilgisi ve fen bilimleri dersine de katkıda bulunmuş olduk.gelecek yıl bu projeyi daha da genişletmeyi düşünüyoruz.çoğu öğrencim ziraat mühendis olmak istemeye başladı.yerli ve organik tarımı desteklemek içinde bu projeyi yaptık.umarım diğer okullara da örnek oluruz.”dedi.

                Öğrencilerde sebze yetiştirdikleri için çok mutlu olduklarını belirttiler. Sınıftaki teorik derslerin dışında günlerini okul bahçesinde yaptıkları hobi bahçesinde  geçiren öğrenciler, ektikleri sebzeleri toplamanın mutluluğunu yaşadılar.

             Bu uygulamayı hayata geçirerek öğrencilerine hem doğa sevgisini kazandırmaya çalıştırdıklarını hem de yaşayarak öğrenme fırsatı sağladıklarını belirten sınıf öğretmeni Özkan Oğan, " Gübre, ilaç gibi katkı malzemeleri vermeden doğal olarak yetiştiriyoruz" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”Biz yola çıktık”...
Biz yola çıktık, Bize katılın ! Sloganı ile yola çıkan Kılıçdaroglu gönüllüleri kurucusu aynı zamanda...

Haberi Oku