BÖLGEMİZ:
Öğrenciler Vergi Haftasında Esnafa Teşekkür Belgesi Verdi

 Melekli Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu Öğrencileri vergi haftası kapsamında Iğdır Merkeze bağlı Melekli Beldesinde 20 Esnafı ziyaret ederek vergi levhalarını kontrol ederek iş yeri sahibine vergilerini ödedikleri için teşekkür belgesi taktim ettiler. Ardından Esnafa vergi haftası ile ilgili broşür dağıttılar.

Melekli Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu Sınıf Öğretmeni Özkan Oğan”, 24 şubat- 1 Mart tarihleri̇ arası vergi haftası olarak kutlanmaktadır. Bizde bu haftanın önemini̇ anlatmak i̇çi̇n öğrenci̇leri̇mi̇z i̇le esnafımızı ziyaret ederek onlara kendi hazırladıkları teşekkür belgeleri̇ni̇ verdı̇.
Aynı zamanda halka hazırladığımız el broşürlerinden dağıttık.Burada ki̇ amacımız çocukların küçük yaşta vergi̇ni̇n ne olduğunu öğrenmelerini̇ sağlamak. Verilen vergi̇ni̇n bi̇ze okul, sıra , ki̇tap, yol hastane vb hizmetler i̇le geri̇ döndüğünü onlara hi̇sseti̇rmek. Ni̇teki̇m de vergi̇ haftasında dağıttığımız bu bi̇lgi̇lendi̇rme i̇le okulda ki̇ eşyaları kullanırken daha di̇kkatli̇ olduklarını gördük.”dedi.
Esnaflar ise,” Güzel bir etkinlik bizler esnaf olarak çocuklarımızın geleceği için vergimizi zamanında ödüyoruz. Öğrencilerimizin vermiş olduğu bu belgeleri de saklayacağız. Okulumuza Öğretmenlerimize ve öğrencilerimizi kutluyoruz.”dediler.

Öğrencilerde “Esnafları gezerek onlara vergi, vermenin önemini anlattık. Herkes vergisini vermeli ki devletimizde bize hizmet versin “şeklinde konuştular.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TUZLUCA IĞDIR KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI
Ali severli’nin kullandığı 76.AZ 416 plakalı araç Tuzluca dan ığdır’a giderken ön lastiğin patlaması...

Haberi Oku