BÖLGEMİZ:
Sefer Karakoyunlu, ‘'Kaçak Ermeniler Sınır Dışı Edilmelidir''

 

Ermenistan'ın Azerbaycan'ın sınır kenti Tovuz'a yaptığı saldırıların ardından bir kınama mesajı yayınlayan İstanbul, Türkiye - Azerbaycan Derneği (İSTAD) Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye’de yaklaşık 150 bin kaçak Ermeni’nin yaşadığını belirterek, bunların sınır dışı edilmesini istedi. Karakoyunlu, ‘’Bu saldırıları şiddetle kınıyoruz ve Türkiye'de kaçak yaşayan ve Türk gençleri iş bulamazken, çalışarak gençlerimizin hakkını gaspeden Ermeniler’in, derhal ülkemizi terk etmenlerini istiyoruz. Bir zamanlar yüzde 87’si Türk olan kadim topraklarımızda, bugün birtane bile Türk yaşatılmazken, bizim ülkemizde on binlerce Ermeni kaçak yaşamakta ve çalışmaktadır. Türk vatandaşı olan Ermenilerle bizim hiçbir problemimiz yoktur’’ dedi.

‘’KİMİN KİME SOYKIRIM YAPTIĞI VERİLERLE ORTADADIR’’

Ermenilerin Türk toprakları üzerinde gözlerinin olduğunu belirten Karakoyunlu, ‘’Yüz yıldan fazla bir zamandır, Türkiye ve Azerbaycan coğrafyasında katliamlar, soykırımlar yapmış olan Ermeniler,Tovuz'da 12 askerimizi şehit etmişlerdir. Avrupa ve Rusya'nın çeşitli şehirlerinde ASALA yazılı tişörtler giyerek, Türklere karşı provokatif saldırılarda bulunmaktadırlar. Dünya gerçeği görmek, kimin merhametli, kimin merhametsiz olduğunu ortaya koymak istiyorsa, sadece şuna baksın. Bugün itibariyle Ermenistan’da bir tek Türk yaşamamaktadır. Ancak Türkiye’de 150 bin civarında Ermeni kayıt dışı yaşamakta ve kayıt dışı çalışmaktadır. Türkiye vatandaşı olan Ermeniler, bu rakamın dışındadır. Türkiye’de yaşayan hiçbir Ermeni’ye bugüne kadar sen Ermeni’sin muamelesi yapılmamıştır. Her Türk vatandaşı hangi hakka sahipse, onlarda aynı haklara sahip olarak yaşamaktadırlar. Oysa Erivan’ın nüfus yapısının yüzde 87’i Müslüman Türk nüfustan oluşuyordu. Ama şimdi bir tek Türk orada yaşayamamaktadır. Kimin, kime soykırım uyguladığı bu verilerle bile ortadadır’’ diye konuştu.

‘’İHANETE ALIŞIKLAR’’

12 Temmuz günü Azerbaycan’ın Tovuz şehrine saldıran Ermenileri telin etmek için, dünyanın çeşitli yerlerinde gösteri yapan Türklere, orada yaşayan Ermeniler’in saldırdığını anlatan Karakoyunlu, ‘’Yani Karabağ’da, Hocalı’da, Ağdam’da, Fuzuli’de, Şerur’da, Sederek’te, saldırdıkları gibi, dünyanın çeşitli ülkelerinde gösteri haklarını kullanan Türkiye ve Azerbaycan vatandaşlarına vahşice saldırmışlardır. Ermenistan’da iş bulamayıp Türkiye’ye sığınan, Türkiye’de kayıt dışı çalışan, ülkemiz ekonomisine zarar veren, ihanete alışık olan Ermeniler, yarınlarda da, ülkemize ve Türk halkına rahatlıkla ihanet edebilirler. Ülkemizde kaçak çalışan Ermeniler derhal sınır dışı (deport) edilmelidirler’’ dedi.

Kent Yaşam Haber Merkezi

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku