BÖLGEMİZ:
SERDAR ÜNSAL, IĞDIR ÜNİVERSİTESİNDE OKUYAN AZERBAYCANLI ÖĞRENCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

 Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Iğdır Üniversitesinde okuyan Azerbaycanlı öğrencilerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

             Iğdır Üniversitesinde gerçekleşen görüşmeye Serdar Ünsal, Üniversite rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, öğrenci dekanı Hakan Güngör, rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Azerbaycanlı öğrenciler katıldılar.


            Öğrencilerin sorunlarını dinleyen Serdar Ünsal,”Sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluyum. Sizin sorunlarınızı sayın rektörüm de dinledi.Gereken ne ise yapmaya hazırız.Derslerinize çalışın okulunuzu bitirin Azerbaycan devleti ve milleti sizlerden hizmet bekliyor.Özellikle yüksek lisans konusu önemli okulu bitiren gençlerimiz yüksek lisansı tamamlasınlar.Iğdır Azerbaycan Evi Derneği olarak sizin yanınızdayız.Kapım sizlere açıktır.Her türlü sorununuzu iletebilirsiniz.”dedi.

            Öğrencilerde, sorunlarını anlatarak şunları söylediler:”Devlet yurtları bizi almıyor.100’e yakın Azerbaycanlı öğrenciyiz,hepimiz evlerde kalıyoruz. Yurt sorunumuz ve burs sorunumuz var.Yine Yüksek lisans konusunda bazen sıkıntımız oluyor.”dediler.


            Üniversite rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’da “Serdar Ünsal hocam sizlerin sorunlarını dinlemek için burada benim kapımda sizlere açıktır. Devlet yurtlarında kalma konusuna gelince belli dönemde kontenjan açılıyor müracaat etseniz mutlaka çıkardı. Üniversite gibi Yurtlarda da yabancı öğrenci kontenjanı vardır. Yüksek lisans konusunda kontenjanımız vardır her öğrenci kaydını yapıp yüksek lisansa devam edebilir.Çevrenizde başka şehirlerde Azerbaycan'da yüksek lisans yapmak isteyen arkadaşlarınız varsa gelsin kayıt yaptırsınlar .Burs konusuna gelince bir vakıf kuruyoruz. Bu vakıf sayesinde burs verebileceğiz. Hayırsever insanlardan maddi manevi destek bekliyoruz.Azerbaycan üniversiteleri ile işbirliğimiz artıyor.”dedi.

            Serdar Ünsal’da “Aslında Azerbaycan iş yapan iş adamları var bunlar burs konusunda destek olabilirler. Bu konuda İş adamlarından destek olmak isteyenler olabilir.Dernek olarak burs konusunu çözmeye çalışacağız “Şeklinde konuştu.

                Daha sonra Serdar Ünsal, yazmış Olduğu Ermenilerin yaptığı mezalimi anlatan “SOYKIRIM “Kitabını Azerbaycanlı öğrencilere hediye etti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku