BÖLGEMİZ:
SERDAR ÜNSAL ÖĞRENCİLERE HOCALI SOYKIRIMINI ANLATTI

 Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği, başkanı Serdar Ünsal, öğrencilere Hocalı soykırımını anlattı.

         Iğdır’ın Melekli beldesinde bulunan Melekli Şehit Piyade Çavuş Tunay Şafak Çok Programlı Anadolu Lisesi  öğrencileriyle bir araya gelen Serdar Ünsal, öğrencilere Hocalı soykırımının 30. Yıldönümü nedeniyle bir film seyrettirip Ermenilerin Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında ve Iğdır’da yaptıkları  soykırımı, katliamları anlattı.        Şehit Piyade Çavuş Tunay Şafak Çok Programlı Anadolu Lisesi  Yayın ve İletişim Kulübü tarafından düzenlenen toplantı konferans salonunda yapıldı.

                Programda konuşan Türkiye Azerbaycan Dostluk dernekleri genel  başkan yardımcısı Serdar Ünsal “Ermeniler 1915-1920 yılında bu bölgede Iğdır da Hakmehmet,Oba ,Gedikli Köylerinde katliam yapmışlardır.Onlarında torunlarıda 1992 yılında Hocalı da Dağlık Karabağ da aynı katliamı yapmıştır. Ermeni meselesini iyi biliniz .Öğreniniz.”dedi.              Ünsal,   Hocalı denince aklıma  küçük masum çocukların öldürülmesi, hamile kadınların karınlarının yarılıp, bebeklerinin hançerlenmesi,insanların canlı canlı yakılması,silahsız insanların gözlerinin oyulması, insanların karlı bir kış gününde dağlarda donarak ölmesi ,ve bütün bunları yapan vahşi ermeni ve Rus askerleri gelir.  Ermenilerin 30 yıl önce Hocalı’da yaptığı soykırımı Almanya da Naziler Yahudilere bile yapmamıştır...Bu katliama da insan hakları dünya insanlığı seyirci kalmıştır.”görüşlerine yer verdi.

       Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri katletmemiştir. sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir.diyen Serdar Ünsal,”Bugün Hocalı'da ,Karabağ da binlerce insanı kadın ,çoluk çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Buda gösteriyor ki Ermeniler kan dökücü Türk düşmanı olan bir millettir.


       Ermeni caniler, şehitlerimizi acımasızca, gözlerini oyarak, kafataslarının derisini soyarak ve vücutlarının farklı organlarını keserek öldürmüştür. Küçük çocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları yırtılmış ve insanlarımız diri diri toprağa gömülmüştür. Hatta şehitlerin birçoğunun cesetleri yakılmıştır.Bütün dünya devletlerini Hocalı’da yapılan vahşeti Azerbaycan Türküne karşı yapılan bir soykırım olarak tanımaya davet ediyorum.Hocalı’ya adalet istiyorum.

                   Hocalı’da, Şuşa’da, Lâçin’de Kelbecer’de, Ağdam’da, Cebrail’de yaşanan soykırımı unutmadık. Unutmayacağız. Her fırsatta anlatacağız. “şeklinde konuştu. 

         Öğrenciler sohbet toplantısından sonra toplu olarak “Hocalıya adalet diye haykırdılar.

           Ünsal,Okul müdürü Muharrem Veriberi ve müdür yardımcısı Serhat Türkeli’ye , öğrencilere program için teşekkür etti.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ortaköy’den ‘Aralık Çölleşmesin’ çağrısına...
Hz. Fatıma (S.A) FEDEF BAĞLARI Gönüllüleri, gezegeni korumak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Haberi Oku