BÖLGEMİZ:
Serdar Ünsal,”Dağlık-Karabağ'da ‘İskender M' kullanan Ermenistan yargılanmalı”

 Ermenistan'ın Dağlık-Karabağ savaşında Rus yapımı "İskender M" balistik füzelerini sivil vatandaşlara yönelik kullanmasının suç olduğunu belirten Serdar Ünsal,kullanılan  füze Ermenistan'ın savaş suçu işlediğinin en önemli kanıtıdır.Savaş suçu işlemiştir.Bu nedenle Uluslararası mahkemede yargılanıp hesap vermelidir.” şeklinde konuştu.

 

Serdar Ünsal,” Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın Şuşa şehrinde Rus üretimi “9K720 İskender-M” tipi kısa menzilli balistik füzeyi kullandığının ispatlandığını belirterek füzeleri basın mensuplarına göstererek Ermenistan'ın ve bu füzeleri verenlerin hesap vermesi gerektiğini söylemiştir. Şimdi Ermenistan ve Rusya kullanılması yasak olan bu füzelerin hesabını Uluslararası mahkemelerde vermelidir.”dedi.

 

“ERMENİSTAN’IN SAVAŞ SUÇU İŞLEMİŞTİR

 

 Füzenin Ermenistan’ın savaş suçunun ispatı olduğunu belirten Serdar Ünsal,” Uluslararası mahkemeler Bu ölümcül silah Ermenistan’ın eline nasıl geçtiğini, Kimlerin verdiğini? Araştırmalı ortaya çıkarmalı suçluları yargılanmalıdır.Bu füzeler Ermenilerin gerçek yüzünü ortaya bir koymuştur.Ermeniler bu füzelerle  vahşi acımasız bir katil olduklarını bir kere daha ispatlamışlar “şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

IĞDIR AYYILDIZ KOOPERATİFİ KAHVALTI SALONU...
Iğdır’da bir süre önce kadınlar tarafından kurulan Ayyıldız kadın kooperatifi üretim merkezi bahçesinden...

Haberi Oku