BÖLGEMİZ:
SERDAR ÜNSAL'DAN   10 KASIM  MESAJI

 Türkiye Azerbaycan  Dostluk Dernekleri  Federasyonu   Iğdır Azerbaycan Evi  Derneği Başkanı  Serdar  Ünsal, 10 Kasım Atatürkü anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünsal, mesajında şu görüşlere yer verdi.”Türk Devrimini gerçekleştiren ve Türkiye Cumhuriyeti'ni  kuran,  düşünceleri, yüksek öngörüleri, eylemleri ve devrimleri ile insanlığa mal olmuş ve tarihe damgasını vurmuş Atatürk'ümüzü aramızdan ayrılışının 83. yılında  sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, rahmetle  anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, hem ulusunun hem de tüm uygar insanlığın eksilmeyen değerbilirlik, saygı ve sevgi duygularını elde etmeyi başarabilmiştir. Bugün, Büyük Atatürk'ün yolundan giden bizlere düşen görev de yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır.

Bunun için, 10 Kasım'ları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın esin kaynağı haline getirmeliyiz. Atatürk'e saygının gereğinin bu olduğuna, O'nun manevi huzuruna ancak bu şekilde başımız dik olarak çıkabileceğimize inanıyoruz.

         Atatürk ve arkadaşları, 1920'li yılların ağır şartları altında, bağımsız bir devleti kurma amaçlarını başarıyla gerçekleştirmişlerdir. Bu dönem, aynı zamanda, Atatürk'ün Türkiye için belirlediği muasır medeniyet hedefine ulaşma yolunda yapılacak atılımların da çıkış noktasını oluşturmaktadır.

Toplum olarak ümitsizliğe düşmeden, Ulu Önderimiz Atatürk'ün bize miras bıraktığı ilke ve hedefleri noksansız olarak uyguladığımız takdirde, bu bunalımdan çıkabiliriz

          Büyük Atatürk'ün ifadesiyle: ' Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim. Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur. Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.' demiştir

Atatürk'ü anma günü vesilesiyle ilkelerine ve bizlere bıraktığı kutsal emanet Türkiye Cumhuriyetine olan bağlılığımızı bir kez daha dile getirirken  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 10. yıldönümü nutkunda ifade ettiği    'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözlerinin altını  bir kez daha çiziyorum.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku