BÖLGEMİZ:
SERVİS ŞOFÖRÜNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

         Öğrenci Servis şoförlüğü yapan Allahverdi Türkeli ,servis yaparken yol kenarında yerde gördüğü bir miktar parayı alarak Belediye zabıta müdürlüğüne  teslim etti.

               Zabıta ekipleri yaptıkları araştırmada, parayı düşüren kişinin Baycan Çalışkan olduğunu kendilerine müracaatı olduğunu belirledi. Baycan çalışkanı çağırarak parasını tutanakla teslim etti.

                        Zabıta Amiri Caner Aydın,”Bugün zabıta müdürlüğümüze Baycan Çalışkan isimli bir vatandaş parasının kayıp ettiğini söyledi. Bunun üzerine zabıta müdürlüğümüz para kaybolduğunu anons ettik.Bir miktar para kayıp olduğu söylendi. Parayı bulan Allahverdi Türkeli isimli şahıs zabıta müdürlüğümüze gelerek bir miktar para bulduğunu söyledi. Söylenen para ile Kaybolan para uyuştuğu görüldü. Parayı kaybeden şahıs Baycan Çalışkan’a para teslim edildi. Parayı bulan Allahverdi kardeşimize de dürüstlüğünden dolayı teşekkür ederim.”dedi.


 

                  15 Yıldır Servis Şoförlüğü yapan  35 Yaşındaki Allahverdi Türkeli, bulmuş olduğu bir miktar parayı Zabıta Müdürlüğüne teslim ettikten sonra parayı kaybeden Baycan Çalışkan’ın yemek yiyelim teklifine teşekkür etti.

                

           Parayı düşüren Baycan Çalışkan, " Şehir merkezinde bir kaç yere gittim.  Sebze haline uğradım yol kenarında salatalık aldım.  Parasını vereceğim sırada cebimde paranın olmadığını gördüm. Arkadaşların tavsiyesi ile zabıta amirliğine başvurdum. Parayı bulan kişi de ben aramadan önce parayı zabıta amirliğine getirip teslim etmiş.   Cebimden aracımın anahtarını çıkarırken düşürmüş olabilirim.”şeklinde konuştu.

               Kaybettiği parasını zabıta müdürü Caner Aydın’dan alan Baycan Çalışkan,”Allahverdi kardeşime çok teşekkür ederim.bir miktar paramızı kaybettim.Örnek vatandaş bu olsa gerek. Parayı bulmuş getirmiş Caner beye teslim etmiştir. benide çağırdılar buraya sağolsunlar varolsunlar paramı aldım. Örnek davranıştır. Kendisine teşekkür ederim.”dedi.


 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tuzluca'da kazanan CHP, mazbatayı alan...
Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde seçimi CHP kazandı ancak mazbata AK Parti adayına verildi.

Haberi Oku