BÖLGEMİZ:
Türk Eğitim Sen'den CECE tekstile ziyaret


 Iğdır’da Organize sanayi bölgesinde faaliyete geçen  CECE tekstil fabrikasına Türk Eğitim Sen yönetim kurulu üyeleri  hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

            Türk Eğitim Sen il başkanı Ali Arslan, Fahrettin Demirel, Hakan Demirel,Turan ,Yılmaz Şahin  ve Gaziler plastik fabrikası sahibi Gündüz Yaşar CECE tekstil fabrikasına giderek Fabrika sahiplerinden Cevdet Ababey ‘i tebrik ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

            Başkan Ali Arslan ,”ilimize böyle bir tekstil fabrikası kazandırdığınız için sizleri kutluyor hayırlı işler diliyorum. Bir Iğdırlı olarak ilinize yatırım yapmanız herkesi sevindirmiştir. Başarılar, hayırlı kazançlar dileriz “dedi.

ATA – BABA TOPRAĞIMIZI UNUTMADIK

CEC tekstil yöneticisi Cevdet Ababey ise yaptığı açıklamada, Iğdır ve Tuzluca’nın ata- baba yurdu olduğuna vurgu yaparak, bizler doğup büyüdüğümüz toprakları hiçbir zaman unutmadık- unutmayız. Doğrudur hayatımızın büyük bir bölümünü ata topraklarından uzakta geçirdik. Ancak hiçbir zaman buraları unutmadık. CECE tekstil olarak uzun yıllardır İstanbul’da üretim yapıyoruz ve istihdam yaratıyoruz. Belli bir aşamadan sonra kardeşler olarak karar verdik ve yatırımımızın bir kısmını buraya kaydırarak burada yaşayan insanlarımıza da istihdam imkanı yaratmak istedik. Kendi öz gücümüzle hayata geçirdiğimiz firmamızda ne kadar çok insanımıza istihdam yaratabilirsek o kadar mutlu oluyoruz. Şu an 100 kişi ile başladığımız üretimimize hedefimiz en kısa sürede bu sayıyı 300’e çıkarmak. Bu karar öncelikle bizlerin topraklarımıza olan vefa borcunun ödenmesi olarak düşünülmeli” dedi  Türk Eğitim Sen heyeti ziyaretin sonunda firma sorumlusu Cevdet Ababey’e Türk bayrağı hediye ettiler.

Celal KARAALİ- KENT YAŞAM GAZETESİ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku