BÖLGEMİZ:
Türk Yaşlılar (Ağsakkalar) Birliği (TAİB)İlk toplantısını yaptı

 Azerbaycan’da  Adalet Bakanlığı'na kayıtlı olarak  kurulan Türk Yaşlılar (Ağsakkalar) Birliği (TAİB)İlk yönetim kurulu toplantısını yaptı

          Azerbaycan’da bir otelde Yapılan ilk teşkilat toplantısında geçici olarak Akademik Teşkilat Kurulu başkanlığına Sudeyif İmamverdiyev getirildi.

         Misyon Medya Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ramin Ahmadov,tarafından kurulan Türk Ağsakkallar birliği kurucu yönetim kurulu toplanarak yapılacak olan  çalışmalar ve ilk genel kurul çalışmaları için geçici  teşkilat yönetimi ve  birlik yönetim Kurul aday listesi oluşturdu.

           Resmi adı Türk Büyükleri Arasındaki İlişkileri Geliştirmek İçin Halk Birliği olan örgütün Genel Kurulu Kasım ayı sonunda onaylanacak ve Yönetim Kurulu'nun oluşumu onaylanacak ve örgütün başkanı seçilecek. Genel Kurul'da Birliğin Yönetim Ofisi, çeşitli alanları kapsayan bölümler de oluşturulacak. Başkan yardımcılarının kimliği de üst kuruldaki ilk toplantıda netleşecek. Ayrıca, Genel Kurul'un birliğin gelecekteki faaliyetlerine ilişkin bir programı kabul etmesi beklenmektedir.

          Ramin Ahmadov,”Bir sürü planımız var. Önümüzdeki dönemde pandemi durumunun hafifleyeceğini ve planladığımız uluslararası önlemleri hayata geçirebileceğimizi umuyoruz., yeni oluşturulan teşkilatın yönetim kuruluna sadece ülkemizin tanınmış aydınlarını, bilim adamlarını ve araştırmacılarını değil, Türkçe konuşan ülkeleri de dahil ettik..şeklinde konuştu.



             Sudeyif İmamverdiyev,de ilk genel kurul yapılıncaya kadar eksikliklerimizi giderecek Dünyanın her yerinde Türk gibi düşünen  insanlardan yönetimimizi oluşturarak Türk dünyasına katkı sağlayacağız”dedi.

               Türk Ağsakkalar birliği kurucu yönetiminde Iğdır’dan Serdar Ünsal da bulunmaktadır.Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Başkan yardımcısı Serdar Ünsal,” Türk Ağsakkalar birliği kurucu yönetiminde olmaktan memnunum .Türk dünyasına hayırlı olsun.”şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku