BÖLGEMİZ:
ÜNSAL: Kelbecer'in özgürlüğü yakındır

 

Kelbecer'in Ermeni işgalinden kurtulması gerektiğini ifade eden Ünsal "Azerbaycan' ın tarihinin bir parçası olan ve kültürel değerlerinin yaşadığı şehir olan Kelbecer'i Ermeni işgalinden kurtulması için gerek Azerbaycan gerekse bütün diaspora teşkilatları el birliği içinde çalışmalı ve dünyanın gözü önünde 26 yıldır işgalde olan Azerbaycan'ın tarihi şehri Kelbecer işgalden kurtarılmalıdır. Ünsal, umuyorum ki, Azerbaycan kendi haklı davasını dünyaya duyuracak ve işgal altındaki topraklarını kurtaracaktır.

 Uluslar arası hukuk ve Azerbaycan'ın giderek güçlenmesi, bu işgalin de yakın gelecekte sonra ermesini sağlayacak. Bugün Ermenistan ekonomik sıkıntıdan dolayı boşalmaktadır. Fakat Taşnak zihniyeti buna rağmen işgal ettiği toprakları bırakmıyor.Çünkü arkasında ağababası olan Rusya istemiyor. Hür dünya Azerbaycan'ın üçte bir toprağını işgal eden Ermenilere karşı suskun durumda. Oysa, Minsk gurubu görevini yaparak işgal edilen topraklarını Azerbaycan'a iade etmelidir"dedi.

MEZAR ZİYARETİNE GİDENLER TUTUKLANMIŞ

Serdar Ünsal, 2 Nisan 1993'de Ermenistan tarafından Kelbecer'in işgali sonucunda 511 kişinin katledildiğini, 321 kişi rehin alınarak ve bölgeye 750 milyon dolarlık zarar verildiğini belirterek, Öncelikli olarak toprakların işgalden kurtulmasını istiyoruz.Kelbecer Azerbaycan'ın en güzel bölgelerinden biridir. Arzumuz biran önce tüm Karabağ'ın da işgalden kurtulmasıdır. Anne ve babasının mezarını ziyarete giden iki Kelbecerli hala Ermenilerin esiri ve bunlar serbest bırakılmalıdır." şeklinde  konuştu .

Kent Yaşam Gazetesi

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TUZLUCA IĞDIR KARAYOLUNDA TRAFİK KAZASI
Ali severli’nin kullandığı 76.AZ 416 plakalı araç Tuzluca dan ığdır’a giderken ön lastiğin patlaması...

Haberi Oku