BÖLGEMİZ:
Ünsal,”Western Armenia (Batı Ermenistan ) TV kanalı rahat durmuyor

   Ermenistan'da yayın yapan "Western Armenia" adlı televizyon kanalı günlük Türkçe yayınlarına devam ederek skandal üstüne skandala imza atıyor.

        Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, televizyon kanalında 'Batı Ermenistan'ın Iğdır,Van Rize, Trabzon ve Bitlis gibi şehirleri "Batı Ermenistan toprağı" olarak nitelendirmeye devam ettiğini haberlerde sürekli yer verildiğini belirterek, televizyon skandal yayınlarına devam ediyor birileri buna dur demeli ”dedi

     "Ermenilerin gözü hala Türk topraklarında" 

       Serdar Ünsal , Ermeniler bir yandan Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz diyor diğer yandan Türkiye topraklarını batı Ermenistan adlandıran yayınlar yapıyor. En son televizyonun       07.09.2021 tarihinde Batı Ermenistan'daki Tuzluca 'Tuz Terapi Merkezi' yoğun ilgi görüyor 30.09.2021 de Adıyaman ve Çıldır ilçesinden bahsetti .01.10.2021 tarihli yayınında Batı Ermenistan’da ki Van gölü kuruyor kuraklık var” haberlerinden görmekteyiz ki Ermeniler hala Türkiye’den toprak talebindeler.Türkiye ve Azerbaycan’ın da buna karşılık vererek Ermenistan’a yönelik  “Batı Azerbaycan Erivan Cumhuriyeti” Televizyonu kurmalı Sözde Ermenistan topraklarının Türk yurdu olduğunu kamuoyuna duyurmalı.Ermenilerin anladığı dilden konuşmalıdır” şeklinde konuştu.

               Ermenistan'da yayın yapan Western Armenian TV, Türkçe ve Ermenice yayınlarında Iğdır', Van Rize, Trabzon ve Bitlis gibi şehirleri Batı Ermenistan'ın bir şehri olarak göstermeye devam etmesine sınır kenti Iğdır'dan büyük tepki geldi. Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, "Batı Ermenistan'ın Iğdır şehri ifadelerinin kullanılması anlaşılır gibi değildir. Iğdır, öz be öz Türk şehridir. Iğdır'ın Batı Ermenistan şehri olması mümkün değildir. Türk düşmanı olan Ermeniler her fırsatta hayallerini ortaya koyuyorlar. Bu da gösteriyor ki Ermenilerin gözü yıllardan beri Türk topraklarında. Şu anda yaşadıkları Erivan bile Türk yurdudur, Batı Azerbaycan'ın bir parçasıdır. Ermeniler Türk düşmanlıkları sayesinde Ermenistan'da bulunan Türk nüfusu yok etmiş bir kısmını da ülkeden dışarı çıkarmıştır. Şimdi de Türkiye'den bir emperyalist yalan olan sözde soykırımı bahane ederek toprak, tanınma, tazminat peşindeler. Bu çerçevede de propaganda yapmaya başlamışlar Türkçe TV kurmuşlardır. Amaçları Türk topraklarını Ermenistan toprağı göstererek algı operasyonu yapmaktır birde utanmadan Türkiye ile iyi ilişkiler kurmalıyız diyorlar " dedi.

         Ünsal,”Iğdır ve 20'den fazla Doğu Anadolu ve Güneydoğu şehirlerimizi sözde Batı Ermenistan devlet şehirleri olarak gösteren batı Ermenistan TV kanalının yayınına izin veren Ermenistan devleti Türkiye toprakları üzerinde gözü olduğunu  ortaya koymuştur. Batı Ermenistan devlet televizyonu adlı haber programı yayının durdurulması veya engellenmesi gerekir. Şeklinde konuştu.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku