BÖLGEMİZ:
Yaşam Atölyesiyle Öğrenciler Daha Başarılı

 Eğitimde yenilikçi ve sıradışı bir yol takip ederek sınıfını bir  yaşam atölyesine çeviren "sıradışı öğretmen", Özkan Oğan, ezbere dayalı bir sistem yerine her çocuğun kendi ilgileri doğrultusunda öğrenme hakları olmasından dolayı bu modeli öğretmenlik mesleği boyunca geliştirmek için mücadele veriyor.

Farklı kişilikteki çocuklara bireysel ve  ilgileri doğrultusunda eğitimi ilke edinmiş olan Sınıf öğretmeni  Özkan Oğan,  bu eğitim modeli nedeniyle sınıfında halıcılık,ebru sanatı,bir çok müzik aletinin bulunduğu müzik köşesi, artık materyalleri geri dönüştürme  köşesi, hayvanları besleme köşesi,kitap kafe köşesi  zeka oyunları köşesi,ahşap materyallerini değerlendirme  köşesi hobi bahçesi gibi şeyler kurarak çocukların öğrenmesini kolaylaştırmak istiyor.


Böylece çocuklar ileride veteriner kütüphaneci,yazar, müzisyen,ressam,ziraat mühendisi marangoz bilim adamı ,çevre mühendis gibi mesleklere ilgi duyarak, yetenek geliştirmeleri sağlanacak. Öğrencilerinin bu meslekleri yapan kişilerle  iletişime geçerek,  meslekleri hakkında bilgi edinmeleri onların daha başarılı bir hale gelmesinde önemli bir rol oynuyor.

Her eğitim ve öğretim yılında daha farklı projelere  hayata geçirerek meslek hayatına devam eden öğretmen  Özkan Oğan ayrıca "Eğitimde 2023 vizyonu" çalışmalarına "YAŞAM AYÖLYESİ" projesini başarıyla sunarak Iğdır’da ki çalışkan ve güzide  öğretmenlerden biri olmayı hak kazandı. Bu çalışmaları il milli eğitim müdürlüğünün teklifi ile  Iğdır Valisi Enver Ünlü  tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Özkan Oğan’a , başarı belgesini Milli Eğitim Müdürü  Hakan Gönen  vererek tebrik edip başarılar diledi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”Biz yola çıktık”...
Biz yola çıktık, Bize katılın ! Sloganı ile yola çıkan Kılıçdaroglu gönüllüleri kurucusu aynı zamanda...

Haberi Oku