BÖLGEMİZ:
YÜCEL ARTANTAŞ 'IN  23 NİSAN MESAJI

  Artantaş  ,Mesajında "Vatanımızın her bir köşesinin düşman tarafından işgal edildiği, istiklalimizin ayaklar altınaalındığı karanlık tablodan aziz milletimizin şanlı bir silkinişle ayağa kalkışının, demokrasinin kalbi ve milli iradenin temsil makamı olan TBMM`nin açılışının 101. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Yokluklar içerisinde kurulan İlk Meclis, önce milletimizi tek bir çatı altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu destansı mücadele sonucunda genç Türkiye Cumhuriyeti`nin temelleri atılmıştır. TBMM millet iradesinin yansımasıdır. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran  iradenin millet iradesi olduğunun göstergesidir. Türkiye  Cumhuriyeti`nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal   Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı, Türk milleti için çok büyük anlam ifade etmektedir. Bu bayram, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin büyük bir özveri, coşku ve samimiyetle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin bir araya gelerek buluşmasına ve kaynaşmasına vesile olan ilk ve tek çocuk bayramıdır. "görüşlerine yer verdi.

İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını minnet ve şükranla bir kez daha hatırladıklarını ifade eden Yücel Artantaş, Ülkemizde toplumsal barış ve huzurun demokrasiyi içimize sindirmek, millet iradesini
egemen irade olarak kabul etmekle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu vesile ile Milli  Mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu sene Koronavirüsten dolayı evde kutluyoruz. Gelecek yıl her türlü salgın hastalıktan uzak  daha canlı sokaklarda meydanlarda kutlamak dileği ile nice bayramlara .  

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tuzluca'da kazanan CHP, mazbatayı alan...
Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde seçimi CHP kazandı ancak mazbata AK Parti adayına verildi.

Haberi Oku