DERNEĞİMİZ:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Seslenerek ''Ev Hapsi'' İstediler

 Palmali Grubu kurucusu  Mübariz Mansimov Gurbanoğlu İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ soruşturması kapsamında göz altına alınmış, daha sonrasında ise sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Sosyal medya hesabından tutuklanmasına tepki gösteren Mansimov şunları söylemişti: “Beni FETÖ terör örgütü ile ilişkide ve casusluk da yalandan itham ederek üzerime suç atmak istiyorlar. Sizin yaptığınız bu şerefsizliği düşman bile yapmazdı. Bu beni derinden yaraladı. Bana FETÖ’cü demektense kendinize, geçmişinize ve çocuklarınızın nerede eğitim aldığına bakın.''

''TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ''

Konuyla ilgili olarak Mubariz Mansimov'un suçsuz olduğuna inanan bazı Azerbaycan vatandaşları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslerini duyurmaya çalıştı. Çektikleri video ve fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaşan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Mansimov'un yargılanma sürecinde dikkat edilmesini rica etti. Türk adaletinin doğru karar vereceğine inandıklarını söyleyen vatandaşlar ayrıca yargı süresince Mansimov'un ev hapsine alınması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım istedi. Bazı paylaşımlar da ise Mansimov'un hayırsever bir iş adamı olduğunu, günahsız olduğunu söyleyen Azerbaycanlılar, ''Mansimov azad edilsin'' dedi. 

Mubariz Mansimov Gurbanoğlu Kimdir ?

Asker kökenli Mübariz Mansimov dünyanın en büyük denizcilik şirketlerinden biri olan Palmali Grubu’nun kurucusu. 2007’de Türkiye vatandaşı olan Azerbaycan asıllı Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ortak olduğu BMZ Denizcilik’ten üç tanker kiralamasıyla adını duyurmuştu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan ve kayınbiraderinin 2014’te satın aldığı Tuzla Tankercilik de Palmali’ye çalışıyordu. Sadece Erdoğanlar değil son dönemlerde ihale zengini olan iş insanlarından ve eski bakanlardan Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’a kadar şirketlerin Mansimov’la bağlantısı bulunuyordu.

2011 yılında Bodrum Yat Lima-nı’nı da Jefi Kamhi’den 42 milyon dolara satın alıp, 100 milyon dolar yatırımla Yalıkavak Marina’yı hayata geçiren Gurbanoğlu, 2013-2014’te Türkiye’nin en zengin 10 iş insanından biri olarak gösteriliyordu. 2015 yılında da Forbes’ın dünyanın en zengin 500 iş insanı listesine girdi. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Iğdırlılar derneğinde bayram kutlaması
Sefaköy Iğdırlılar Derneği’nde Ramazan Bayramı sıcak bir buluşmayla kutlandı.

Haberi Oku