DERNEĞİMİZ:
Karakoyunlu'ya  'Altın Yürek' Ödülü

Derneğimizin de yönetim kurulu üyesi olan ve Iğdırlıların birliği, dayanışması adına yaptığımız birçok çalışmada da yer alan Karakoyunluyu bu özel gününde Dernek Başkanımız Av. Sinan Bayat ve Basın sorumlusu Celal Karaali'de yanlız bırakmadılar.
Dede Korkut Vakıfın yılda bir kişiye verdiği özel madalyayın sahibi Karakoyunlu'ya takdim töreni İSTAD Kadıköy Dernek mermezinde gerçekleşti.

" Özel ödülü özel insana" vermenin heyacanını yaşamaktayım.

Düzenlenen ödül törenine Dede Korkut Genel Başkanı Eldar İsmailov, Azerbaycan İstanbul Konsolosu Kenan Murtuzov, Dede Korkut Vakfı İstanbul Temsilcisi Rafik Aziz, Diaspora devlet komitesi temsilcisi Kenan Mamedov, Iğdırlılar Derneği Başkanı Av Sinan Bayat, Ardahanlılar Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Dernek genel sekreteri Metin Yıldırımın sunumuyla başlayan törende Dernek başkanı A.Murat Danışmalı misafirleri selamlayarak Dernek Onursal başkanı Sefer Karakoyunlu’ya başarılar dileyerek Dede Korkut vakfına teşekkür etti. Daha sonra söz verilen Dede Korkut Vakfı Genel Başkanı Eldar İsmailov yapmış olduğu konuşmada” İstanbul’da ve siz İSTAD üyeleri ile bir yerde olmaktan onur ve sevinç doydum biz vakıf olarak yılda bir kişiye bu özel madalyayı tadım veriyoruz. Sefer Karakoyunlu’ya bu ödül 2014 Aralık ayı sonunda uygun görülmüştü. Vakfımızık aksakalları tarafından takdir edilen madalyanın verilişi bu güne nasip oldu. Bu ödülü Sefer Karakoyunlu’ya bu güne kadar Türkiye Azerbaycan ve Türk dünyası adına yapmış olduğu güzel ve anlamlı çalışmalar nedeniyle heyetimizin yapmış olduğu araştırma ve karar neticesinde verilmiştir. inanaıyorumki Sefer Karakoyunlu bu güne karar olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarını başarılı bir şekilde en üst seviyede devam ettirecektir dedikten sonra Eldar İsmailov Madalyayı takdim etti. Daha sonra söz alan Sefer Karakoyunlu Derneğin misyonundan ve vizyonundan bahsederek “Bu güne kadar yüzlerce ödül ve plaket aldım beni en çok bu KIZIL YÜREK(Altın Kalp)Madalyası heyecanlanırdı. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmalarımıza en üst seviyede devam edeceğiz. Bu başarı sadece benim başarım değildir bu başarı tüm İSTAD’ın başarısıdır bu madalyayı kurucu üyelerimiz ve gönüldaşlarımz adına alıyorum. inşallah bir gün Türk Dünyası Birliği kurulur biz o zaman daha çok mutlu oluruz. Bu vesile ile yaşasın Türkiye Azerbaycan Kardeşliği ve dayanışması. Düzenlenen ödül törenine katılan İstanbul Azerbaycan Konsolosu Kenan Murtuzov, Azerbaycan Diaspora İş Üzer devlet komitesi temsilcisi Kenan Mamedov'da ve diğer katılımcılar söz alarak günün anlamına yönelik duygularını dile getirdiler. KENT YAŞAM GAZETESİ
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Iğdırlılar Derneği'nde taziye vardı
Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetimi, Dernek Başkanı Naci Kaymaz’ın öncülüğünde...

Haberi Oku